Юсов: Нехай Соловйов і Скабєєва здаються за програмою "Хочу жити". Ворога, який не хоче здаватися, знищують
Україна – частина європейського вільного світу, де навіть із ворогами, яких ненавидять, чинять і поводяться по-іншому. Про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
"Ми – люди, ми відрізняємося від рашистів, від Росії. Україна це демонструє, і робота координаційного штабу, проєкт "Хочу жити" й уся державна політика тому яскравий приклад", – наголосив Юсов.
Гордон зазначив, що у проєкті "Хочу жити" бере участь багато публічних українців, які звертаються до росіян і пояснюють, як їм зберегти своє життя в разі, якщо їх відправили воювати в Україну.
"Скажіть, наскільки можна розширити цю кількість? Може, ви звернетеся до популярних українців, які могли б допомогти в цій важливій справі?" – запитав журналіст.
Представник ГУР МО підтвердив, що для поширення інформації про проєкт важлива найменша допомога.
"І що більшій аудиторії на території Росії надійде сигнал про те, що тут можна вижити, не стати вбивцею, не виконувати злочинних наказів божевільного [президента країни-окупанта РФ Володимира] Путіна, [міністра оборони РФ Сергія] Шойгу та всіх інших і дістати гарантії безпеки для себе, то краще", – зазначив Юсов.
Він додав, що "цей сигнал потрібно доносити, але об'єктивно є проблема: для російського населення в масі своїй потрібні відповідні спікери".
"Ваша аудиторія [видання "ГОРДОН" і програми "В гостях у Гордона"] – це переважно розумні люди, люди тямущі, навіть ті, які живуть далеко на болотах. А для середньостатистичного жителя Усть-чогось-там моральні й інформаційні авторитети інші", – констатував розвідник.
У зв'язку із цим, на думку представника ГУР МО, Україні, безумовно, дуже допомогло б, якби проєкт "Хочу жити" задля збереження життів своїх співвітчизників почали просувати російські пропагандисти.
"І колись так буде: [російський пропагандист Володимир] Соловйов і [російська пропагандистка Ольга] Скабєєва агітуватимуть. Їм не принципово: вони сьогодні за одного агітують, а завтра захочуть особистий проєкт "Хочу жити" відкрити і говоритимуть уже про інші цінності. Але поки треба пробивати іншими інструментами", – вважає український розвідник.
Гордон поцікавився, коли можна буде побачити Соловйова і Скабєєву в українському полоні, які допомагають українській програмі "Хочу жити".
"Нехай здаються за тією самою програмою. Я думаю, це буде зразково-показовий приклад. Увесь світ побачить, як співає соловей в українському полоні", – запропонував представник ГУР МО.
Журналіст попросив уточнити, чи готове Головне управління військової розвідки України схопити Соловйова і Скабєєву, якщо ті не захочуть здаватися.
"Зараз є такі міркування. Але ворога, який не хоче здаватися, знищують", – попередив Юсов.
Він додав, що "привіт" від українських сил безпеки й оборони та від усієї України окупанти щодня отримують на лінії фронту і вже далеко за лінією фронту.
"Кожен росіянин має зрозуміти, що війна прийшла не лише в Україну. Вони своїми діями, своїм мовчанням привели війну і на свою територію. І зупинити це можна, вибравшись з України, видавши воєнних злочинців і відшкодувавши всі збитки, усе лихо, яке вони накоїли", – резюмував представник ГУР МО України.
Контекст:
Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими 18 вересня минулого року інформував про запуск проєкту "Хочу жити", який допомагає здаватися в полон російським військовим. Гаряча лінія проєкту працює цілодобово. В українській розвідці повідомляли, що дзвінки надходять, зокрема, від ще не мобілізованих людей. За даними станом на червень, до "Хочу жити" щодо добровільного здавання в полон звернулося понад 20 тис. росіян.
Проєктом "Хочу жити" займаються Міністерство оборони України та військова розвідка. Гаряча лінія проєкту працює цілодобово (+38 044 350 89 17).
Проєкт докладно описував схему, як відбувається здавання в полон. Для здавання в полон потрібно подати заявку на гарячу лінію або в Telegram-бот. Українська сторона перевіряє заявку, а потім планує операцію і "виводить комбатанта, який побажав вижити, через лінію фронту або кордон". Військовополонені залишаються в Україні до закінчення війни або (на їхнє бажання) можуть повернутися додому в межах обмінів полоненими.
У яких умовах в Україні тримають російських військовополонених, дивіться у спецпроєкті Гордона, а також на фото, зроблених під час його візиту в колонію. Представник координаційного штабу поводження з військовополоненими Петро Яценко, який провів Гордону екскурсію колонією, розповідаючи про побут полонених окупантів, зазначив, що "це нагадує табір відпочинку в Радянському Союзі: вони сплять, потім їдять, потім йдуть на заняття або на роботу".