Канада заборонить імпорт російської нафти та доправить в Україну протитанкову зброю

Трюдо: Причетні до звірств президента Путіна не можуть уникнути наслідків своїх дій
Фото: ЕРА
Канада заборонить імпорт російської нафти й надішле в Україну третю партію летальної зброї для української армії, яка і далі воює з краще озброєними російськими силами. Про це 28 лютого заявив прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо, повідомляє телекомпанія CBC.

"Учора ми оголосили, що відправимо нові партії військового спорядження, зокрема бронежилети, шоломи, протигази й окуляри нічного бачення", – сказав Трюдо.

Він додав, що країна вирішила надати Україні також системи протитанкової зброї та модернізовані боєприпаси, повідомляє CBC.

Крім того, міністерка оборони Канади Аніта Ананд повідомила, що країна надсилає зі складів канадських збройних сил 100 систем протитанкової зброї Carl-Gustaf і 2 тис. ракет – боєприпасів для наплічної зброї.

Повідомляють, що всього Канада доправить Україні летальної військової техніки на $7,8 млн.

Трюдо заявив, що країна також заборонить імпорт російської нафти.

"Сьогодні ми оголошуємо про намір заборонити весь імпорт сирої нафти з Росії – галузі, що принесла вигоду президентові [Росії Володимиру] Путіну та його олігархам", – сказав Трюдо.

Він додав, що такі кроки є гарантією того, що "причетні до звірств президента Путіна не можуть уникнути наслідків своїх дій".

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

За даними Міноборони України станом на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів – 5,3 тис. людей убитими й пораненими. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількостіЖертвами російської агресії стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.