У США стурбовані психічною стійкістю Путіна – ЗМІ

Путін минулого тижня наказав своїм збройним силам вторгнутися в Україну і перевести ядерну зброю в особливий режим бойового чергування
Фото: EPA

У США стурбовані душевним станом президента РФ Володимира Путіна, який минулого тижня наказав розпочати вторгнення в Україну. Про це 28 лютого повідомив американський телеканал CNN із посиланням на джерела.

Високопоставлені американські законодавці, ознайомлені з даними розвідки, і колишні високопосадовці, які мають великий досвід роботи в Росії, "почали відкрито ставити під сумнів психічну стійкість російського лідера", зазначив телеканал.

Посилаючись на дані розвідки, один із чиновників повідомив, що Путін повністю ізольований, частково через страх заразитися коронавірусом, "зараз він в основному один, повністю відрізаний від більшості своїх радників, ізольований географічно, єдині люди, що розмовляють з ним, – лизоблюди, які тільки підживлюють його образу".

В американській розвідці вважають, що Путін зараз навіть не прислухається до близьких до нього олігархів, які раніше мали важливий вплив на ухвалення ним рішень.

Сенатор-республіканець від штату Флорида, голова комітету з розвідки Сенату США Марко Рубіо написав у Twitter 26 лютого, що "для багатьох абсолютно очевидно, що з Путіним щось не так".

"Він завжди був убивцею, але тепер його проблема інша і значніша. Було б помилкою припускати, що цей Путін відреагує так само, як п'ять років тому", – наголосив він.

CNN зазначив, що західні країни "насторожено" спостерігають за Путіним після того, як багато країн ввели проти РФ жорсткі санкції за агресію щодо України, які обвалили рубль і призвели до закриття російського фондового ринку. Вони побоюються, що ці санкції у поєднанні з браком прогресу у Києві "можуть викликати ще більшу лють непередбачуваного російського лідера", повідомив телеканал.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

За даними Міноборони України станом на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів – 5,3 тис. людей убитими й пораненими. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості.

Жертвами російської агресії стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення в Україну західні країни наклали санкції на Росію. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків і деяких близьких до Путіна чиновників та їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести в санкційний список самого Путіна. Крім того, ЄС ввів санкції проти Центробанку Росії (заборонив операції, пов'язані з управлінням його резервами та активами, після чого рубль впав до історичного мінімуму) і закрив для неї свій повітряний простірНайближчими днями деякі російські банки буде від’єднано від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

На тлі вторгнення в Україну 27 лютого Путін наказав перевести сили стримування армії РФ, у які входить ядерна зброя, в особливий режим бойового чергування.