Керівники обох партій Сенату США пообіцяли найближчими тижнями проголосувати за продовження допомоги Україні
Керівники обох партій Сенату США на тлі ухвалення тимчасового бюджету, з якого викреслено допомогу Україні, оприлюднили спільну заяву, у якій зобов'язалися проголосувати за подальше фінансування допомоги Україні "протягом найближчих тижнів". Про це 1 жовтня повідомляє CNN.
Керівництво Демократичної і Республіканської партій очікує, що "Сенат працюватиме над тим, щоб уряд США й далі забезпечував критично важливу та стійку безпеку й економічну підтримку України".
У документі також ідеться, що обидві партії "підтримують зусилля України щодо захисту свого суверенітету від зухвалої агресії [президента РФ Володимира] Путіна, приєднуються до сильної двопартійної більшості колег у цій важливій роботі та чітко усвідомлюють важливість американського лідерства".
30 вересня Палата представників і Сенат США ухвалили законопроєкт про фінансування роботи уряду на найближчі 45 днів, щоб уникнути зупинення його роботи (шатдауну). Із документа викреслили фінансову допомогу Україні.
Президент США Джо Байден підписав документ, але, коментуючи минуле голосування, заявив, що Сполучені Штати "за жодних обставин" не можуть допустити припинення підтримки України.
Контекст:
США на тлі російської агресії надають Україні військову, фінансову та гуманітарну допомогу. Як указали у Пентагоні, США виділили понад $44,5 млрд допомоги Україні у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента Джо Байдена, зокрема понад $43,9 млрд – від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.
"Голос Америки" нагадував, що з 1981 року у США було 14 шатдаунів. Найчастіше вони тривали трохи більше ніж два дні. Найтриваліший шатдаун – 35 днів – відбувся у грудні 2018-го – січні 2019 року під час президентства Дональда Трампа.
У Пентагоні заявляли, що не припинять допомоги Україні навіть у разі шатдауну уряду, але скорочення військових у США може на ній позначитися.
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із сенаторами Конгресу США 21 вересня заявляв, що якщо Україна не отримає допомоги, то програє війну проти держави-агресора РФ.