Кікабідзе: Я би полонених російських військових не випускав би з України – нехай відновлюють міста, як німці G

Кікабідзе: Ці будинки, які зруйновані, треба ж будувати... Це довга історія
Фото: radiosvoboda.org

Грузинський актор, кінорежисер, сценарист і співак Вахтанг Кікабідзе вважає, що Україна не має швидко передавати Росії полонених російських військовослужбовців. Таку думку він висловив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Ці будинки, які зруйновані, треба ж будувати... Це довга історія. Я б цих полонених звідти не випускав би, щоб вони працювали там, як прокляті і [відновлювали міста], як німці [під час Другої світової війни]", – сказав Кікібадзе.

Він розповів, що на власні очі бачив, як полонені німці після війни будували в СРСР будинки.

"Я маленьким їм бутерброди носив – вони голодними були", – згадав актор.

Він вважає, що Україна у війні з Росією має перемогти.

"Варіанта немає. [Президент України Володимир] Зеленський сказав: "Або ми переможемо, або нас не буде". Такого спротиву світ не пам'ятає. Я кажу свою думку. Нещодавно, коли я писав ролик для України, я сказав: "Ви 100% виграєте, тому що Бог на вашому боці. Бог! Він усе бачить", переконаний актор.

А росіяни, на його думку, вже найближчим часом відчують на собі наслідки введення санкцій.

"[Президент РФ Володимир] Путін занапастив свою країну, це однозначно. Якщо навіть, не дай боже, я не можу собі цього уявити, Україна здасться, однаково Росія у програші буде. У будь-якому разі. Не буде кока-коли, фільмів, бензину нічого не буде. Це все за тиждень почне дуже сильно працювати в Росії", спрогнозував Кікабідзе.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Точна кількість жертв російської агресії поки що невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати з-поміж українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими й полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Скільки саме військовослужбовців захоплено в полон, українська влада не уточнювала. Зеленський казав, що готовий передати їх матерям, якщо ті приїдуть в Україну. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за даними міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.

Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема й персональні проти Путіна.