Кислиця про російську агресію: Хіба Україна відмовлялася від переговорів? Ні
Із Росією не будуть без України вести переговори про припинення війни. Про це постійний представник України в ООН Сергій Кислиця заявив LIGA.net в інтерв'ю, яке опублікували 18 жовтня.
"Неможливо. Я вас запевняю. Зокрема, США (принаймні нинішня адміністрація – точно). Ні одна відповідальна країна – у Лондоні, Берліні, Парижі, Вашингтоні – не піде на домовленості за спиною України. Це не означає, що в експертному середовищі, всередині Держдепу немає на нарадах поліфонії думок, але позиція сформована", – сказав він.
Дипломат зазначив, що "тут дуже легко послизнутися й опинитися в динаміці хайпу та популізму".
"Хіба Україна відмовлялася від переговорів? Ні. [Український] президент [Володимир Зеленський] і РНБО (Рада нацбезпеки і оборони. – "ГОРДОН") чітко окреслили умови. Хіба хтось сказав, що потрібно вирвати зі словника сторінку зі словом "переговори"? Такого не було. Коли РФ, і точно не за [президента Володимира] Путіна, буде готова вести переговори – наприклад, про виплату репарацій – звичайно, ми з ними говоритимемо", – пояснив Кислиця.
За його словами, "такі переговори напевно почнуться, коли РФ буде розбита" на полі бою.
Водночас Кислиця впевнений, що воєнної перемоги України над Росією буде недосить.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" і "денацифікації". Вторгненню передували спроби телефонних й очних антикризових переговорів низки світових лідерів із президентом РФ.
Зеленський напередодні повномасштабної війни і протягом кількох місяців після її початку наполягав на особистій зустрічі з Путіним, але у Москві відповідали відмовою.
На початку травня Зеленський заявив, що без припинення вогню зустрічі з Путіним не буде. "Він особисто повинен брати на себе зобов'язання щодо припинення вогню, і бажано публічні", – наголосив президент України.
17 травня в Офісі президента України заявили, що переговорний процес між країнами, який відбувався на рівні делегацій, припинили, оскільки з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати. Відтоді його не відновили.
У Кремлі неодноразово вимагали від України капітуляції і прийняття умов РФ.
У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за час війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".
30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.
4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення РНБО, в якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".