"Командувачі були присутні очно". Зеленський розповів про важливе засідання ставки
На засіданні ставки верховного головнокомандувача 9 січня обговорювали посилення протиповітряної оборони України й постачання у війська дронів і боєприпасів. Про це президент України Володимир Зеленський розповів 9 січня в Telegram.
"Важлива ставка. Командувачі основних напрямків і операцій були присутні очно", – написав Зеленський.
За його словами, разом із командувачами, Генштабом ЗСУ, Міноборони України, представниками Мінстратегпрому й Міністерства цифрової трансформації України "в усіх деталях розібрали тему забезпечення фронту снарядами і дронами".
"Фактичні витрати, щоденна потреба, розподіл між підрозділами. Систематизували поточні й майбутні контракти, допомогу від партнерів, власне виробництво, зокрема відкриття нових ліній. Робимо все, щоб забезпечити воїнів усім необхідним для виконання завдань", – заявив верховний головнокомандувач.
Другою важливою темою ставки 9 січня, за заявою президента України, стала ППО.
"Проаналізували останні російські удари й ефективність Повітряних сил. Узгодили наші наступні кроки для посилення захисту міст, громад, підприємств та об'єктів критичної інфраструктури", – сказав Зеленський.
Ставка верховного головнокомандувача – надзвичайний орган вищого військового керівництва України, який у період війни здійснює стратегічне управління ЗСУ й іншими військовими формуваннями держави.
Контекст:
Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, які закупили на Заході й передали західні партнери.
21 липня віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За словами Федорова, силам оборони передають тисячі безпілотників у межах "Армії дронів".
Зеленський анонсував виготовлення 2024 року в Україні 1 млн дронів. 6 січня він повідомив про підготовку нових ліній співпраці з партнерами, зокрема стосовно дронів, щодо посилення українських можливостей у застосуванні дронів і у протидії російським дронам, у посиленні засобів радіоелектронної боротьби.