Комісії ООН із розслідування воєнних злочинів в Україні "не вдалося встановити контакт" із Росією
Мозе сказав, що комісії поки що "не вдалося встановити контакт із Росією". За його словами, спроби розпочати діалог із місією Росії в Женеві "були безуспішними". Комісія, однак, і надалі намагатиметься "налагодити контакт".
Голова комісії зазначив, що поки що зарано обговорювати докази, зібрані в Україні. Комісія побувала у Києві, Харкові та Сумах, а також в Ірпені та Бучі Київської області.
За словами Мозе, у Бучі та Ірпені комісія одержала дані "про свавільні вбивства мирних жителів, знищення та розграбування майна, а також про напади на цивільну інфраструктуру, зокрема на школи".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Рада ООН із прав людини створила комісію на початку березня для розслідування порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права під час російського вторгнення в Україну.
12 травня РПЛ ООН підтримала резолюцію про погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії і попросила незалежну міжнародну комісію провести розслідування "подій у районах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей наприкінці лютого й у березні 2022 року, зокрема їхній гендерний аспект, із метою притягнення до відповідальності винних". Комісія прибула в Україну на початку червня.
Контекст:
Українська влада заявила, що добиватиметься притягнення РФ до відповідальності за воєнні злочини. Президент України Володимир Зеленський 12 квітня пообіцяв, що Україна "дістане кожного" воєнного злочинця з РФ.
Генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила 31 травня, що в Україні відкрито вже приблизно 15 тис. кримінальних проваджень про воєнні злочини, які скоїла російська армія.
Поліція розслідує загибель понад 12 тис. мирних українців за час повномасштабного вторгнення РФ, повідомив 13 червня голова Нацполіції України Ігор Клименко.
За інформацією прокурора МКС Каріма Хана станом на початок червня, зібрано тисячі доказів воєнних злочинів російської армії в Україні.