Крейсер "Москва" пішов на дно, бо спрацювали компетенції тисяч українців та українок – Зеленський
Україні вдається досягати перемог у війні з країною-агресором Росією, зокрема, завдяки освіті й високій компетентності українців, заявив президент Володимир Зеленський. Про це він сказав 31 серпня у зверненні до студентів і викладачів Київського політехнічного інституту імені Сікорського. Текст промови опублікував Офіс президента.
Як наголосив президент, у будь-які часи "все одно залишається незмінним те, що освіта має значення". Без неї, зазначив Зеленський, "майже неможливо виграти в конкуренції з іншими, а у важкі часи без цього не буває перемог".
"Крейсер "Москва" пішов на дно, бо спрацювали компетенції тисяч українців та українок – від розробників і виробників ракет до конкретних воїнів, які здійснили цю операцію. Кожне бойове застосування наших морських дронів – це факт, що спрацювала освіта багатьох людей, які створили дрони. Людей, які цими дронами керують, які забезпечують існування такої нашої сучасної нової сили. У нас тепер є виробництво гармат, яких раніше в Україні не було. Потрібних снарядів. Безпілотників. І кожен такий результат України – це освіта конкретного українця, конкретної українки", – заявив Зеленський.
Глава держави також навів приклад принциповості українських юристів, їхніх закордонних партнерів і команди Міжнародного кримінального суду, які фіксували російські воєнні злочини, унаслідок чого президент країни-агресора РФ Володимир Путін "боїться виїхати кудись далі Геленджика".
У своєму зверненні президент наголосив, що Україна захищається у "принципово новій війні", і її дії стануть підручником оборони для інших країн.
"Це стосується і війни дронів – усі у світі вже роблять висновки. Тактика на полі бою. Кіберзахист. Інформаційна війна. Світ бачить, яка техніка спрацьовує. Які рішення допомагають. Що реально посилює захист... Це багато тисяч технічних, управлінських та інших рішень, які спрацювали заради України. Якби українці не були освіченою нацією, якби соціальна компетентність наших людей не була такою високою, якби ми не були налаштовані на інновації й готові до максимально відкритого діалогу зі світом заради своєї оборони, доля України могла б бути подібною до того, що переживають інші народи, чия незалежність втрачена. Але Україна вистояла, захищається і повертає своє завдяки сміливості, єдності, зброї та підтримці світу і завдяки тому, що кожен із цих елементів працює на ґрунті освіти, і нехай Україна стає сильнішою – разом із нашою українською освітою", – підсумував Зеленський.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.