Рішення про формат навчання – офлайн, онлайн або змішаний – ухвалюватиме місцева влада – Шмигаль
У тих регіонах України, де є загроза життю дітей, у школах очного навчання не буде. Про це 11 серпня на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, відеозапис опубліковано на його сторінці у Facebook.
За його словами, з боку обласних військових адміністрацій має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації у громадах.
Залежно від рівня загроз ухвалюватимуть рішення про формат навчання – очний, онлайн або змішаний, додав Шмигаль.
"Ще раз підкреслюю: там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію в себе у громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях", – зазначив прем'єр.
Шмигаль розповів, що в Україні 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дає змогу розмістити там 4,7 млн учнів і вчителів, наголосив прем'єр.
Як вказав глава Кабміну, найбільша потреба в укриттях у п'яти областях – Харківській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Одеській.
Контекст:
За даними Міністерства освіти і науки України, 1 вересня 2022 року освітній процес розпочало в Україні 12 904 школи. З них 3116 шкіл почали навчання в повноформатному освітньому процесі, 5713 – у форматі онлайн-освіти, 4075 шкіл працювали у змішаному форматі навчання.
У МОН зазначали, що 1 вересня навчання в Україні розпочало на 300 тис. учнів менше, ніж 2021 року.
Новий міністр освіти Оксен Лісовий у травні 2023-го говорив, що, якщо українські учні не вийдуть на очні заняття, може впасти якість освіти.
У МОН прогнозують, що 80–85% шкіл розпочнуть новий навчальний рік очно або у змішаному форматі. За даними Міносвіти, станом на кінець минулого навчального року 25% шкіл здійснювали дистанційне навчання.