Кулеба назвав умову зустрічі з Лавровим на дипломатичному форумі в Туреччині
Про це Кулеба сказав 5 березня в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube телеканала "Україна 24".
Провести в Анталії переговори Кулеби та Лаврова на зустрічі у штаб-квартирі НАТО за участю глав МЗС країн Альянсу запропонував міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, написало 4 березня Anadolu.
"Якщо я побачу, що переговори із Сергієм Лавровим можуть бути змістовними і це буде вписуватися в загальну рамку переговорного процесу, то, звичайно, я не буду відмовлятися", – сказав Кулеба.
Він зазначив, що йому поки що невідомо, чи підтвердив свою згоду на цю зустріч Лавров. За словами Кулеби, він обговорить це питання із Чавушоглу 5 березня.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Точної кількості полонених не озвучували. Росія протягом перших днів війни не визнавала, що гинуть її військові, 2 березня визнала загибель 498 російських військовослужбовців.
Зеленський говорив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.
Між Україною та Росією відбулося два раунди переговорів на території Білорусі (28 лютого і 3 березня). Наступний, третій раунд переговорів відбудеться найближчими днями – 5-го або 6 березня, говорив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк 4 березня.