Кулеба: Вступ України в НАТО та ЄС на десятиліття гарантує безпеку Європейського континенту
Вступ України в ЄС і НАТО завершить переформування архітектури світу й гарантує безпеку Європейського континенту на десятиліття. Про це 28 березня під час виступу на заході Адріатичної хартії заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє пресслужба МЗС України.
За словами міністра, сьогодні Україна є "донором безпеки" для всієї євроатлантичної спільноти.
"Реальність полягає в тому, що вступ України до НАТО в інтересах як нашої держави, так і самого Альянсу. Українська сила, стійкість і хоробрість стануть вагомим внеском до колективної безпеки, так само, як велике, загартоване в бою і взаємосумісне з арміями союзників українське військо", – наголосив Кулеба.
Він висловив сподівання, що на липневому саміті НАТО у Вільнюсі буде ухвалено чітке рішення про те, що Альянс хоче бачити Україну у своєму складі.
"Вступ України в ЄС і НАТО завершить переформатування глобальної безпекової архітектури й гарантуватиме безпеку Європейського континенту на десятиріччя вперед", – зазначив міністр.
Він також подякував партнерам за надану Україні військову допомогу.
"Чим більше ми отримаємо зараз, тим швидше зможемо завершити цю війну рішучими перемогами на полі бою. Тим менше ресурсів нам і партнерам доведеться витратити в довгостроковій перспективі", – резюмував Кулеба.
Контекст:
Протягом останніх років Україна прагнула членства в ЄС і НАТО, курс на вступ у ці організації зафіксовано в Конституції.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів про вступ у Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.
30 вересня 2022 року – після того, як президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за пришвидшеною процедурою.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога й у цьому їй допомагають члени Альянсу.