Кулеба: Путіна зупинить тільки газове й нафтове ембарго та від'єднання від SWIFT усіх російських банків

Кулеба: Важкі часи потребують важких рішень
Фото: ЕРА

Щоб президент РФ Володимир Путін зупинив війну проти України, Євросоюз має ввести газове та нафтове ембарго, а також від'єднати від міжнародної платіжної системи SWIFT усі російські банки. Про це 6 квітня у Twitter заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Я ціную посилення п'ятого пакету санкцій ЄС: заборону на російське вугілля, на заходження судів у порти ЄС і для операторів автомобільного транспорту. Але щоб зупинити Путіна, знадобиться газове/нафтове ембарго та від'єднання від SWIFT усіх російських банків", – зазначив міністр.

Кулеба також наголосив, що "важкі часи потребують важких рішень".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після вторгнення в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, низки наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів і їхніх дітей.

Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, Європейський союз, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку Путіна, а частину російських банків від'єднати від SWIFT. Крім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

Також у зв'язку з вторгненням РФ в Україну країни Заходу стали масово відмовлятися від російських газу та нафти й шукати їм альтернативу.

США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти та газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торговельних привілеїв), що дасть можливість підвищити мита та запровадити інші обмеження.

Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти та газу.

Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів.

6 квітня голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз рано чи пізно введе обмеження на постачання російських нафти та газу.