Квасневський: Україні треба давати зброю. Вам треба дати ці всі антиракетні системи
"Перший крок – політична підтримка, звісно: повністю всі країни НАТО та Європейського союзу разом. Одностайно. Щоб тут не було жодних вагань. Друге: підтримка військова для України. Так. Вам треба зброю давати", – сказав Квасневський.
За його словами, НАТО, "звісно, повинен боятися, щоб не спровокувати" президента РФ Володимира Путіна, але необхідно також розглядати ситуацію у розвитку.
Гордон запитав: "Військову допомогу при вас Польща надала б?"
"Абсолютно, так. Я думаю, що і НАТО це має робити тощо. Вам треба дати ці всі антиракетні системи, – відповів Квасневський. – І третя річ є дуже важливою: це гуманітарна допомога. Тому що, ви знаєте, понад 2 млн українців уже в Польщі".
Журналіст висловив подяку владі та громадянам Польщі за допомогу українцям, які змушені тікати з країни.
"Я думаю і сподіваюся, що це буде продовжуватися. Тому що емоції перших днів – це зрозуміло. Але я думаю, що поляки будуть теж дуже сильно з вами, українцями, протягом наступних багатьох тижнів і місяців. І я насамкінець скажу вам... Не знаю, чиї це слова. Останніми днями [звучить] хороша фраза: "Нам, українцям, завжди говорили, що маємо великого брата Росію. А ми зрозуміли сьогодні, що маємо добру сестру Польщу". І мені це дуже сподобалося", – відреагував Квасневський.
"Є п'ять сценаріїв розвитку сьогоднішньої ситуації, найстрашніший – ядерна війна". Повний текст інтерв'ю Квасневського Гордону
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
За даними ООН на 21 березня, Україну через російську агресію вже покинуло понад 3,5 млн громадян. З них 2,1 млн прийняла Польща.
Президент України Володимир Зеленський розповідав 12 березня, що з нинішнім президентом Польщі Анджеєм Дудою спілкується по кілька разів на день, спілкуються політики, зокрема, щодо безпеки держав, а відносини між країнами "склалися особливі". "[Дуда] допомагає, як і прем'єр. На рівні прем'єрів теж у нас дуже непогані стосунки, вони спілкуються. Я вдячний, що приймають українців у Польщі та допомагають. Але вони все одно у гостях", – заявив Зеленський, зазначивши, що у Польщі для українців намагаються створити "клімат такий, як удома".
Квасневський був президентом Польщі у 1995–2005 роках.