"Ми ніколи не пробачимо ворогу ці злочини". Високопосадовці Євросоюзу відвідали Бучу

За словами Шмигаля, європейські партнери ознайомилися зі звірствами, які вчинили російські військові над цивільними українцями

Фото: Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України / Telegram

Звільнену від російських окупантів Бучу Київської області 8 квітня відвідали високопосадовці Євросоюзу. Про це у Telegram повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Показав президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, високому представнику ЄС Жозепу Боррелю та прем'єру Словаччини Едуарду Геґеру звірства, які вчинили російські військові над цивільними українцями. Ми ніколи не пробачимо ворогу цих злочинів", – написав Шмигаль.

Він наголосив, що Київ продовжує спільну роботу з європейськими партнерами, щоб якнайшвидше зупинити агресора.

Фон дер Ляєн зазначила, що для неї важливо було розпочати свій візит до України саме у Бучі.

"Тому що у Бучі розкололася наша людяність. Моє звернення до українців: винних у звірствах притягнуть до відповідальності. Ваша боротьба – наша боротьба. Я сьогодні у Києві, щоб сказати вам, що Європа на вашому боці", – сказала президентка Єврокомісії.

Боррель наголосив, що треба розслідувати воєнні злочини Росії.

"На власні очі бачив жахливі сцени у Бучі сьогодні з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем. Руйнування, звірства, скоєні Росією, і невимовна ціна, яку заплатив невинний український народ. Воєнні злочини Росії, скоєні у Бучі та інших місцях, мають розслідувати", – резюмував Боррель.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після звільнення Київської області від російських окупантів у населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.

У звільнених населених пунктах поліція та ДСНС проводять перевірки та розмінування території. Вони продовжують шукати загиблих– на вулицях, у підвалах, у братських могилах.

За час окупації Бучі російські військові вбили у місті приблизно 320 мирних жителів, повідомив 6 квітня мер Анатолій Федорук. За його словами, орієнтовно 90% убитих під час російської окупації цивільних загинули від кульових поранень.

У сусідньому Гостомелі зникло безвісти понад 400 людей, розповів 5 квітня голова селищної військової адміністрації Тарас Думенко. В Ірпені, за попередніми даними, загинуло приблизно 50 українських військових і 200–300 жителів міста, повідомив 30 березня мер Олександр Маркушин.

4 квітня ГУР Міноборони України опублікувало список російських окупантів (дати народження, їхні паспортні дані та військові звання), які чинили злочини проти мирних жителів Бучі. За даними розвідки, у місті здійснювали масові вбивства й тортури мирних жителів військовослужбовці 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії збройних сил РФ. 5 квітня у ГУР повідомили, що їх повертають в Україну для залякування жителів населених пунктів або для швидкої "утилізації" непотрібних свідків.

8 квітня у Бучі розпочалася ексгумація тіл з місця масового тимчасового поховання біля місцевої церкви, повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.