RU
усі новини

Мобілізованим у РФ видають іржаву зброю, радять використовувати тампони під час поранення й відправляють на фронт без підготовки. Відео

Мобілізованим росіянам пропонують власним коштом купувати медикаменти на війну
Фото: EPA
ГОРДОН: Новости

Попробуйте наше мобильное приложение!

Російське видання "Медуза" 27 вересня опублікувало нарізку відео, знятих мобілізованими росіянами. На них видно, що російська армія не забезпечує своїх солдатів базовими предметами, необхідними для участі у війні.

В одному з відео жінка у формі, імовірно, співробітниця військкомату чи військової частини, розповідає мобілізованим, що спальники й медикаменти вони мають купувати самі.

"У дружин, дівчат, матерів просіть прокладки. Найдешевші прокладки плюс найдешевші тампони. Тампони знаєте для чого? Кульове поранення – просто туди вводите і все, він починає набухати і притискає стінки. Мужики, самі про себе подбайте, будь ласка", – каже вона.

На іншому росіянин показує, що мобілізовані сплять просто на підлозі, тому що у розташуванні немає ліжок. У схожому ролику ще один мобілізований показує, що замість ліжок у них лавочки.

Ще один фрагмент демонструє зброю, видану російським танкістам, – повністю іржаві автомати.

"На зв'язку перший танковий полк. Нам офіційно сказали, що підготовки перед відправленням у зону бойових дій не буде. Офіційно командири полку підтвердили цю інформацію. 29-го в нас відправлення має бути в Херсон. Ні стрільб, ні теорії – ніх...я", – каже один із героїв відео. ЗМІ  ідентифікували цього чоловіка . Його звуть Сергій Сурков, до мобілізації він жив у Москві.  

ВІДЕО
Відео: Meduza / YouTube
Контекст:

21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призову підлягає приблизно 300 тис. осіб . Водночас російські ЗМІ повідомляли, що під призов може потрапити 1,2 млн осіб .

Шойгу й Путін стверджували, що мобілізовуватимуть лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у виші), котрі мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід. Однак в указі цього не задокументовано, і навіть місцева влада у РФ визнає, що мобілізовують і "громадян, яких не мають призивати".

Після оголошення Путіним про мобілізацію у кілька разів зросли ціни на авіаквитки  із РФ. На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксували на кордоні з ФінляндієюМонголією , КазахстаномГрузією .

Країни Балтії та Польща ще з 19 вересня закрили в'їзд росіянам із короткостроковими шенгенськими візами, окрім низки винятків .

Ольга БЕРЕЗЮК журналістка
Читайте нас Google News Telegram
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
28 вересня, 2022 12.25
28 вересня, 2022 11.07
ОСТАННІ НОВИНИ
Сьогодні 18.16
Сьогодні 18.12
Сьогодні 18.01
Сьогодні 18.00
Сьогодні 17.09