Москва чекає від Києва на прийняття окупації територій України
Москва чекає від Києва на прийняття окупації територій України. Про це свідчить заява, яку зробив спікер Кремля Дмитро Пєсков в ефірі радіо "Маяк".
За його словами, у Кремлі "чекають від Києва на прийняття вимог Москви та усвідомлення де-факто реальної ситуації, яка є".
На уточнювальне запитання, чи це стосується територіальних поступок із боку України, Пєсков відповів: "Це не територіальні поступки. Києву треба визнати ситуацію де-факто і тверезо її оцінити".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Президент РФ Володимир Путін оголосив про повномасштабне вторгнення російських військ в Україну 24 лютого, того самого дня збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу.
Переговори про закінчення війни Україна та Росія ведуть на рівні делегацій. Відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня у Туреччині). Окрім того, делегації говорили в режимі відеоформату. Зараз, як казав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, переговорний процес припинили, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати.
В Офісі президента наголошували, що припинення вогню без відведення російських військ є неприпустимим, оскільки призведе лише до того, що РФ і надалі контролюватиме частину територій України.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба говорив, що не вірить у ймовірну домовленість з Росією про режим припинення вогню, оскільки РФ не прагне миру, а ймовірну паузу у воєнних діях використовує для накопичення сил.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк повідомляв, що низка політиків з Європи пропонували Україні піти на поступки щодо суверенітету, щоб "зберегти обличчя" Путіну. "Будь-яка поступка РФ буде означати "Мінськ-3", а як так, відкладену війну... Ми на це свідомо не підемо у будь-якому вигляді", – наголошував він.
Окрім цього, американська газета The New York Times у редакційній статті "Війна в Україні ускладнюється, а Америка не готова", опублікованій 19 травня, висловила думку, що Україні для досягнення миру у війні з РФ доведеться "ухвалювати болючі територіальні рішення".
Аналогічну думку під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія) 23 травня висловив колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер. Він вважає, що Україна має бути готовою поступитися частиною своєї території Росії під час мирних переговорів щодо припинення війни.