У Харківській області українські військові перейшли в контрнаступ − ОВА

Влада Харківської області заявила, що в регіоні знищено стільки техніки противника, що її вистачило б на армії кількох країн
Фото: Андрей Мариенко / УНИАН
Збройні сили України у Харківській області перейшли в контрнаступ проти російських окупантів. Про це 4 березня в ефірі телемарафону, який транслює канал "Рада" , повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації (ОВА) Олег Синєгубов.

"Наші Збройні сили зайняли дуже серйозні позиції. Вони витримали напад від агресора і зараз не лише дають відсіч, а й уже перейшли до контрнаступу. Наприклад, лінію ворога вони відсунули у сумському напрямку від Харкова, повністю зайнявши позиції на державному кордоні", – сказав Синєгубов.

Схожа ситуація, за його словами, склалася на дергачівському напрямку.

"Ворог практично втратив усі свої наступальні ресурси, він своєю броньованою технікою так масовано вже не йде. Просто промацує [ситуацію]: вийшло 4–5 танків, їх наші Збройні сили знищили і всі вони розбіглися", – сказав Синєгубов.

У Telegram-каналі голова ОВА уточнив, що на лінію державного кордону України в Сумській області вийшли прикордонники 5-го прикордонного загону спільно зі Збройними силами України.

Синєгубов зазначив, що сили оборони Харкова суттєво зміцнили свої позиції та наростили бойові спроможності.

"Наша армія знищила вже стільки техніки окупанта, що можна було б озброїти армії кількох країн. Харків’яни за сім днів бойових дій із Росією ліквідували більше ніж 500 одиниць ворожої техніки! Ворог, розуміючи неможливість узяти місто, підступно наносить ракетні та бомбові удари великих висот за межами дії нашої протиповітряної оборони", – написав голова ОВА.

Він вважає, що окупанти вже незабаром будуть поза межами Харківської області.

Харківська область – одна з найбільш постраждалих у цій війні. Бойові дії у ній тривають із 24 лютого. У Генеральному штабі Збройних сил України вважають, що окупанти хочуть оточити Київ та Харків. 4 березня поліція повідомила, що в Харківській області від початку російського вторгнення загинуло 188 людей, 122 з них – цивільні.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала).  Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за даними міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.