У Херсонській області окупанти намагаються примусити до співпраці співробітників пошти, обленерго, залізниці – ОП

Російські окупанти вимагають співпраці від комунальних підприємств на тимчасово захоплених територіях
Фото: EPA
Ситуація в Херсонській області залишається напруженою, окупанти й далі тиснуть на педагогів, медиків, працівників комунальних та інших підприємств. Про це повідомили в Офісі президента українським ЗМІ, включно з виданням "ГОРДОН".

"Низка зібрань, на яких вони примушують людей до співпраці, відбулася в "Укрпошті", обленерго, "Херсонгаз", про це повідомили самі працівники. Активно шукають у залізничників", – ідеться в повідомленні.

В офісі зазначили, що в регіоні вже п'ятий місяць тисячі людей змушені жити під постійними обстрілами без світла й води.

"У більшості сіл Бериславського та Каховського районів, а також населених пунктах на кордоні з Миколаєвом та Снігурівкою практично знищений або пошкоджений кожен другий будинок, розбиті дороги, зірвані мости, заміновані пагорби та узбережжя річки Інгулець", – додали в ОП.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

У "Херсонобленерго" повідомляли, що з 27 червня оператор частково втратив контроль над електромережами Херсонської області після того, як низку об'єктів захопили окупанти за допомогою колаборантів.

Контекст:

Російські окупанти зайшли на територію Херсонської області 24 лютого з тимчасово окупованого Криму. Херсон – єдиний обласний центр, який їм удалося захопити.

РФ, імовірно, налаштована на довгострокову окупацію Херсонської області, вважає британська розвідка.

Уже після окупації в низці населених пунктів Херсонської області відбулися проукраїнські мітинги, зокрема в Херсоні, Каховці, Генічеську та Новій Каховці. 9 березня російські окупанти через спротив жителів Херсона ввели в регіон підрозділи Росгвардії, які затримують протестувальників.

Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомило 28 травня, що українські військові перейшли в контрнаступ на півдні. Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович говорив у червні, що ЗСУ наразі приблизно за 15 км від Херсона.

Звільнення Херсона президент України Володимир Зеленський називав головною метою ЗСУ на півдні.