На прощання з Да Вінчі в Києві прийшли тисячі людей, Зеленський, прем'єрка Фінляндії й військове командування України. Фото, відео
Церемонія прощання спочатку відбувалася в Михайлівському соборі. Туди вшанувати пам'ять загиблого командира прийшли президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін, яка перебуває сьогодні в Україні з візитом. Фото прощання в соборі оприлюднив священник ПЦУ Іван Сидор.
Як написано в релізі, опублікованому на сайті президента, Зеленський посмертно нагородив Коцюбайла "Хрестом бойових заслуг" – "за визначні особисті заслуги в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу та вірність військовій присязі".
Нагороду він передав матері загиблого героя Оксані.
"Боляче втрачати наших героїв. Хоробрих, сміливих, сильних. Вірних собі й державі. Ніколи не забудемо й будемо завжди вдячні", – зазначив Зеленський у Telegram, публікуючи відео відвідання храму.
Прощання продовжили на Майдані Незалежності. Туди попрощатися з героєм, як зазначила журналістка Крістіна Бердинських, прийшло 3 тис. людей.
Зокрема, на фото, опублікованому виданням LB.ua і фотокореспондентом Яном Доброносовим, видно, що на Майдані були головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов і міністр оборони Олексій Резніков.
Також там був міський голова Києва Віталій Кличко.
На Майдані лунав гімн України, марш українських націоналістів ("Зродились ми великої години"), вигукували: "Командиру Да Вінчі – Слава! Слава! Слава!", "Смерть Московській Федерації!" і "Слава українській нації!"
Коцюбайла проводжали, стоячи навколішки.
Український юрист, ветеран війни Масі Найєм також був на церемонії, він опублікував фото, на якому видно, що на колінах стояв майже весь Майдан.
Поховають Да Вінчі на Аскольдовій могилі, уточнив Найєм. Могила українського героя буде ліворуч від військової каплиці, нижче від храму Миколи Чудотворця.
Контекст:
Да Вінчі народився в Івано-Франківській області 1995 року, він був на війні із 2014 року. У 21 рік став наймолодшим командиром 1-ї штурмової роти ДУК "Правий сектор". 2014 року Коцюбайло дістав тяжке поранення танковим снарядом у Пісках Донецької області. За три місяці після одужання й реабілітації він повернувся на фронт.
30 листопада 2021 року Зеленський надав Да Вінчі звання Героя України й 1 грудня вручив йому орден "Золота Зірка", в указі йшлося, що звання військовослужбовцю надали за його особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України. Нагородження відбулося на засіданні Верховної Ради.
У серпні 2022-го Коцюбайло здобув первинне офіцерське звання – молодший лейтенант, писала "АрміяInform".
Після початку повномасштабного вторгнення РФ "Вовки да Вінчі" під керівництвом Коцюбайла захищали Україну на фронті, зокрема торік восени звільняли Харківську область.
7 березня 2023 року Коцюбайло загинув у бою під Бахмутом, повідомив президент.
Пресслужба підрозділу наголосила у Facebook, що його командир усе свідоме життя присвятив боротьбі. "Загинув зі зброєю в руках, загинув, першим ідучи в бій. Жив і загинув, як герой. Наш підрозділ зветься "Вовки да Вінчі" саме тому, що ми завжди йшли за ним у бій. Він був для нас найкращим командиром, побратимом, лідером і взірцевим націоналістом", – ідеться в повідомленні.
9 березня з героєм попрощалися в його рідному селі.