"Народ не підтримує цю ідею". Єрмак вважає малоймовірною пряму участь Білорусі у війні
Він зазначив, що Білорусь узяла участь в агресії – саме на її території стартували перші російські ракети, що вдарили по Україні, звідти напали російські війська,
Але на запитання щодо ризику вступу в бій білоруської армії Єрмак відповів: "Ми вважаємо, що білоруський народ не підтримує цю ідею".
"Безумовно, вони надали свою територію для російських військ. Але ймовірність масштабної участі у війні білоруської армії не є дуже високою саме через настрої народу Білорусі", – заявив глава ОП.
На запитання щодо механізмів притягнення Білорусі до відповідальності за фактичну співучасть у війні на міжнародному рівні Єрмак відповів, що це "дуже тонка ситуація".
"Сьогодні в санкційному пакеті вони йдуть разом із росіянами. Безумовно, при визначенні втрат і компенсаційних моментів ми будемо брати це до уваги і використовувати. Але також стратегічно важливо, що Білорусь не бере активної участі у війні", – сказав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські війська з 24 лютого заходили в Україну, зокрема, із Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
Олександр Лукашенко, який перебуває при владі у Білорусі, підтримує агресивні дії Кремля. На зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 11 березня він заявив, що Україна нібито готувала вторгнення до Білорусі і лише "спецоперація" змогла йому запобігти. Фраза Лукашенка: "А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готували напад", стала мемом.
Західні країни вважають Білорусь співучасником РФ в агресії проти України та вводять санкції не лише проти Росії, а й проти Білорусі.
Наприкінці травня Лукашенко заявив про необхідність "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною і доручив створити "народне ополчення".
Президент України Володимир Зеленський 15 червня на засіданні ставки головнокомандувача щодо ймовірної загрози нового вторгнення з боку Білорусі доручив провести перевірку готовності в чотирьох областях.
На думку секретаря РНБО Олексія Данілова, Росія "фактично політично окупувала Білорусь". Але, за його словами, зараз там немає такої концентрації російських військ як була до 24 лютого.