Науседа: Сподіваюся, що скоро російська економіка почне відчувати весь біль, на який вони заслуговують

Науседа наголосив, що важливо ухвалити 10-й пакет санкцій ЄС проти Росії до 24 лютого
Фото: EPA
Росія поступово дедалі більше відчуватиме вплив санкцій, але важливо не затягувати з ухваленням Євросоюзом чергового пакету, вважає президент Литви Гітанас Науседа. Про це він сказав перед початком саміту ЄС у Брюсселі 9 лютого, повідомив "Укрінформ".

"Політично важливим є обов’язково прийняти рішення [щодо 10-го пакету санкцій ЄС] до 24 лютого", – наголосив президент.

За словами Науседи, Литва виступає за занесення до списку додаткових російських компаній, зокрема, "Росатому" і його керівництва; компаній, які займаються алмазами; банків, що залишилися не під санкціями. Це, на його думку, дасть змогу більшою мірою уразити російську економіку.

"Дехто скаржиться, що вплив [санкцій] обмежений, але вплив буде відчуватися дедалі більше, адже наразі є певне запізнення між дією і результатом. Дуже сподіваюся, що незабаром російська економіка почне відчувати весь біль, на який вони заслуговують", – сказав президент.

Він додав, що Литва завжди підтримує сильніші обмежувальні заходи щодо Росії та впевнена, що більші кроки набагато ефективніші за маленькі. Однак "маленькі кроки кращі, ніж нічого", додав політик.

Контекст:

Останній наразі, дев'ятий пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне військове вторгнення в Україну Єврокомісія презентувала 7 грудня 2022 року, Рада ЄС остаточно затвердила його 16 грудня.

Президент України Володимир Зеленський очікує, що новий пакет санкцій Європейського союзу буде ефективнішим, ніж попередні. Водночас 23 січня 2023 року польське агентство PAP із посиланням на представника Польщі в ЄС Анджея Садося повідомило, що в Єврокомісії загальмували роботу над 10-м пакетом санкцій проти Росії й ще одним – проти Білорусі.

3 лютого глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що 10-й пакет санкцій проти Росії Євросоюз має намір затвердити до 24 лютого. За її словами, обсяг обмежень – €10 млрд.