НАЗК пропонує накласти санкції на 529 росіян, які причетні до псевдореферендуму
НАЗК ініціює накладення санкцій на посадових осіб, щодо яких не в усіх країнах-партнерах застосовано санкції.
Зокрема, пропонують накласти санкції на депутатів Державної думи й сенаторів РФ, які голосували за закони про прийняття до складу Росії "ДНР" і "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей, а також голів та суддів Конституційного суду РФ, які брали участь в ухваленні постанов про визнання договорів між РФ і Херсонською, Запорізькою областями, "ЛНР" про їхнє прийняття до складу Росії тощо.
Окрім того, до списку увійшли голова, секретарі і члени Центральної виборчої комісії Росії, які організували та провели псевдореферендуми з питань входження до складу РФ "ДНР" і "ЛНР", а також Херсонської та Запорізької областей, і гауляйтери тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, які сприяли окупації територій України
Також пропонують накласти санкції на членів уряду, глав республік і губернаторів, повноважних представників президента РФ у федеральних округах, голову регіональних законодавчих зборів, керівників вищих судових, правоохоронних та силових органів, центральних органів влади, апарату адміністрації президента РФ, релігійних діячів та інших осіб, яких було запрошено 30 вересня на звернення Путіна за підсумками псевдореферендумів і церемонію незаконного приєднання українських територій.
"Поміж них – міністр освіти Росії Сергій Кравцов, генеральний директор "Первого канала Россия" (який активно висвітлює цю тему) Костянтин Ернст, митрополит Пантелеймон – архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Луганський та Алчевський Василь Поворознюк, колишній віцепрем'єр-міністр РФ, відповідальний за військово-промисловий комплекс, Дмитро Рогозін та інші", – ідеться в повідомленні.
У НАЗК зазначили, що всі вищезгадані особи "продемонстрували підтримку дій" президента РФ Володимира Путіна та уряду Росії, спрямованих на "ведення війни, скоєння геноциду проти українського народу та ліквідацію України як держави, порушуючи всі норми міжнародного права і статутні документи ООН".
До списків уже занесли 19 358 фізичних осіб і 4168 юридичних осіб.
Контекст:
Україна й міжнародна спільнота вводили санкції проти Росії із 2014 року, коли було окуповано Крим і розпочато війну на Донбасі. Після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року санкції проти Росії розширили й посилили.
30 вересня МЗС Великобританії оголосило про нові санкційні обмеження для Росії у відповідь на анексію РФ українських територій. Зокрема, Великобританія запобігатиме доступу Росії до консультаційних послуг в галузі IT, до співпраці в архітектурних, інженерних, рекламних, аудиторських сферах.
США також ввели проти Росії нові економічні санкції. До списку санкцій увійшли 14 осіб, пов'язаних із військово-промисловим комплексом Росії, і 278 депутатів Державної думи РФ.
5 жовтня НАЗК надіслало до МЗС України пакет для синхронізації санкцій, накладених у Великобитанії. Агентство запропонувало додати до санкційних списків ЄС 379 керівників, власників або засновників компаній із РФ.