Не вірю, що Садовим керують з Кремля – політолог Магда про блокаду Донбасу
Політолог Євген Магда в коментарі виданню "ГОРДОН" зазначив, що виключає зв'язок фракції "Самопоміч" і мера Львова Андрія Садового з російськими ідеологами.
Інтереси українських політиків тимчасово збіглися з інтересами російської сторони. Про це виданню "ГОРДОН" заявив політолог Євген Магда, коментуючи слова представника Росії у тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації в Україні Бориса Гризлова, який закликав українське керівництво "ужити негайних дієвих заходів" з припинення транспортної та економічної блокади Донбасу.
"Заяви з вуст Гризлова не мають абсолютно ніякого політичного значення. Нехай у Росії наводять лад. У цьому разі є збіг інтересів російської сторони з інтересами одних українських політиків, чия фракція ("Самопоміч", – "ГОРДОН"), як було заявлено, у повному складі вирушила на Донбас, щоб проводити аналогії між львівським сміттям і торгівлею на крові, сміттєвою блокадою і блокадою на крові. РФ зацікавлена підірвати позиції української промисловості і знизити доходи українського бюджету. Це абсолютно логічні в умовах будь-якої війни (зокрема гібридної) дії. Я вважаю, що це політичні ігри. І наголошую: я не вірю, що Андрій Садовий направлений і керується з Кремля", – сказав Магда.
28 лютого Гризлов заявив, що такі дії як блокада "неминуче ведуть до відповідних заходів", і закликав українську владу "ужити негайних дієвих заходів" щодо припинення транспортної та економічної блокади Донбасу.
Того ж дня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав блокаду Донбасу "авантюрою" і поклав відповідальність за ситуацію на мера Львова Андрія Садового та голову фракції "Самопоміч" Олега Березюка. Аваков заявив, що вони "пішли в цю брудну політичну м'ясорубку", щоб відвернути увагу від проблеми зі сміттям у Львові, і попередив, що політики понесуть за це відповідальність.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Через це Україна перестала отримувати вугілля та інші товари з окупованих територій.
Відтоді блокада постійно розширюється. У січні були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області. На початку лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області, наприкінці місяця вони відкрили перший редут і на маріупольському напрямку.
Також 10 лютого учасники блокади перекрили трасу Ясинувата – Костянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості.