Незважаючи на втрати для України, оборона Бахмута – стратегічно обґрунтована операція – Інститут вивчення війни
Витрати, пов'язані з тривалою обороною Бахмута з боку України, значні, зазначили аналітики.
"Україна заплатила б значно більшу ціну, якби дала змогу російським військам легко взяти Бахмут. Сам собою Бахмут не має оперативного або стратегічного значення, але якби російські війська взяли його відносно швидко і легко, вони могли б розраховувати на поширення наступальних операцій, які змусили б Україну з поспіхом будувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості", – ідеться у звіті.
На думку експертів ISW, українські сили фактично стримують російські війська, техніку і загальний оперативний центр у Бахмуті, тим самим перешкоджаючи спроможності Росії продовжувати наступ в інших місцях бойових дій.
Водночас аналітики зазначили, що через повільне постачання озброєння Україна не змогла скористатися "скутістю російських військ" у Бахмуті, щоб здійснити контрнаступальну операцію.
Контекст:
Генеральний штаб ЗСУ цієї зими регулярно повідомляє, що противник зосередив зусилля на наступі на лиманському, бахмутському й авдіївському напрямках у Донецькій області і зазнає там значних втрат.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний 3 січня розповів, що на ділянці Соледар – Бахмут – Майорськ ситуація залишається складною, ворог "фактично по трупах своїх" намагається просуватися вперед.
У район Бахмута і Соледара перекидають додаткові підрозділи сил оборони, повідомив президент Володимир Зеленський 8 січня.
Уранці 15 січня Генштаб інформував про відбиті атаки окупантів поблизу Соледара. Увечері в Міноборони заявляли, що поблизу Соледара тривають бої, а інформація про загальну картину фронту – державна таємниця.
"Битва за Соледар, Бахмут, усю Донецьку й Луганську області триває без передишки", – сказав Зеленський у вечірньому зверненні 15 січня.