"Нікому не потрібен твій дікпік". У Києві запустили художню акцію, яка висміює Путіна
Ідейним натхненником художньої акції став письменник, автор книжки "69 невдалих побачень" Андрій Меронік, а креативною директоркою проєкту – Наташа Kto Nado, засновниця агентства Creative Beast.
За словами організаторів, глобальна місія проєкту – знищити образ великого і жахливого диктатора, а також продемонструвати світові, що українці є хороброю й вільною нацією, на яку не впливає вибудований роками образ.
"Як ми знаємо, гумор – це найкращий спосіб роздемонізувати. Диктатор настільки боїться бути смішним, що навіть зображення себе – а насправді це не він, а лише людина з макіяжем, схожа на агресора – забороняє у будь-якому вигляді. І сьогодні такий тролінг стає чудовим політичним інструментом", – розповідає Меронік.
"Уся влада диктатора будується на страху, в якому він тримає як своє населення, так і весь світ. Він ненавидить глузування із себе, оскільки вони підривають його імідж. Але для нас він – лише маленький безглуздий тиран, який тупотить ніжками у безсилій злості", – додала Наталія.
Коротку серію постерів, які висміюють ідеолога російської агресії, супроводжують підписи: "Чувак, нікому не потрібен твій дікпік", "Необґрунтовані претензії на домінування – це смішно", "Контакт із реальністю – запорука адекватної самооцінки", "Сфокусованість виключно на собі нікому не личить" та "Програвай гідно".
За словами Мероніка, поведінка глави РФ є типовою ілюстрацією токсичності: зневаги, агресивного домінування та егоцентризму, який межує з нарцисизмом. Як жартівливий приклад він наводить інтернет-спілкування сучасної молоді: знайомлячись у застосунках на кшталт Tinder, вони згодом переходять у приватні месенджери, після чого чоловіки часто надсилають дівчатам фото своїх геніталій, не питаючи їхньої на те згоди.
До того ж опитування свідчать, що 40% жінок віком від 18 до 36 років хоча б раз у житті одержували дікпіки, про які вони не просили. І 44% чоловіків вважають такі фотографії сексуальними. Із цим згодні лише 14% жінок.
Тому іншою, більш локальною місією художньої акції Меронік називає спробу показати на прикладі тирана, який втратив контакт із реальністю, як не треба поводитися у стосунках.
У правому кутку кожного постера можна знайти QR-код, який відповідає на запитання, чому для акції обрано саме тему стосунків.