Німеччині треба прискорити роботу над санкціями щодо російських енергоносіїв, щоб позиція ЄС була спільною – експерт Atlantic Council
Про це він сказав 12 квітня під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, який заснував Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". Дискусію транслювали у YouTube фонду.
За інформацією Фріда, представники уряду Німеччини зараз розглядають різні варіанти відмови від російських енергоносіїв.
"Іноді українці говорять про повне ембарго на нафту й газ. Добре, якби це можна було зробити. Але я хотів би бачити хоча б скорочення надходжень до бюджету Росії, якнайбільше скорочення. І я б привітав будь-яке зменшення експорту Росії, зокрема, у плані експорту нафти", – зазначив Фрід.
Дипломат сказав, що деякі країни мають намір до кінця року припинити купувати нафту з Росії, і він не відкидає, що німці також переглянуть свою позицію щодо нафти.
"Але якщо йдеться про швидкість, саме про швидкість того, як почнуть працювати санкції, то я, звісно, наполягав би, щоб німці прискорили таку роботу, щоб це була спільна позиція. І я думаю, що дуже добре, щоб Україна зі свого боку чинила тиск, а німці про це вже дуже серйозно замислилися", – сказав дипломат.
Він наголосив, що і канцлер, і міністр економіки Німеччини представляють Соціал-демократичну партію.
"Вони роками працювали з путінською Росією. Їм зараз потрібно повністю змінити своє ставлення", – резюмував Фрід.
Контекст:
Після вторгнення в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії, а також став масово відмовлятися від російських газу й нафти та шукати їм альтернативу.
США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти й газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торговельних привілеїв), що дасть змогу підвищити мита і ввести інші обмеження.
Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти й газу. Австралія оголосила заборону імпорту російських енергоносіїв із 25 квітня.
Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів. 6 квітня голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз рано чи пізно введе обмеження на постачання російських нафти й газу.
Водночас Австрія та Угорщина заявили, що не підтримають ембарго ЄС на російський газ. Молдова також не має наміру відмовлятися від російських енергоносіїв.
Після того, як російська армія вийшла з Київської області і стало відомо про звірства окупантів проти мирних жителів України, Європарламент закликав ЄС негайно ввести ембарго на російські нафту, газ і вугілля та виключити РФ із G20.
8 квітня Євросоюз ввів п'ятий пакет санкцій проти Росії. Він передбачає ембарго на постачання вугілля та інших видів твердого викопного палива з РФ, але не газу й нафти.