Окупанти активно вербують строковиків у Південній Осетії, частину вже спрямували в Мелітополь – Генштаб ЗСУ
"Російська Федерація не відмовляється від загарбницької війни, незважаючи на численні жертви. Постійно вживає заходів для поповнення втрат живої сили", – зазначено в повідомленні.
За інформацією Генштабу, в одній із військових частин, яка дислокується в Південній Осетії, "проводиться активна робота зі строковиками", щоб вони підписували контракти і брали участь у бойових діях на території України.
"Установлено, що в період із 1-го до 10 березня контракт підписали понад 50 російських строковиків. Вони, не отримавши належної бойової підготовки, відправлені в Мелітополь Запорізької області", – повідомили в Генштабі ЗСУ.
Абхазія і Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – окуповані Російською Федерацією території. Регіони проголосили "незалежність" від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках "незалежність" Абхазії та Південної Осетії визнало чотири країни: Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.
Масове видавання російських паспортів жителям цих грузинських територій почалася 2002 року після ухвалення нового закону про громадянство РФ, заявляв "Коммерсантъ".
У березні 2022 року Генштаб ЗСУ повідомляв, що окупанти завезли в Україну 2 тис. військових з окупованих територій Грузії. Проте, за даними української розвідки, частина військовослужбовців із Південної Осетії відмовилася брати участь у війні з Україною.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного і південного напрямків.
21 вересня 2022 року Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення.
За даними ГУР Міноборони України, процес триває і Росія щомісяця мобілізує по 20 тис. осіб.
Мобілізовані росіяни часто заявляли, що їх відправляють на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки, і говорили про проблеми з постачанням.