Лукашенко з'їздив до Абхазії й заявив, що "її не стерти з карти". У Грузії його звинуватили у порушенні кордону країни
На сайті, який висвітлює діяльність Лукашенка, зазначено, що він побував "в історичних місцях північно-східного узбережжя Чорного моря" та зустрівся "на абхазькій землі" з Асланом Бжанією, посади якого пресслужба не вказала. Відомо, що Бжанію вважають "главою" невизнаної республіки.
За словами Лукашенка, напередодні приїзду він обговорював проблеми Абхазії з президентом Росії Володимиром Путіним, із яким зустрічався в Сочі.
"Не буду довго говорити про це, але ми дійшли одного висновку: що Абхазія є, її з карти не стерти, жодні санкції не зможуть це зробити", – заявив Лукашенко.
Міністерство закордонних справ Грузії у зв'язку з поїздкою Лукашенка до Абхазії викликало білоруського посла Анатолія Лиса, повідомила 29 вересня у Facebook пресслужба грузинського МЗС. У повідомленні наголошують, що грузинська сторона висловила глибоке занепокоєння у зв'язку з візитом Лукашенка до Абхазії і попросила про додаткові роз'яснення у білоруської сторони.
В окремій заяві МЗС Грузії засудило "порушення державного кордону Олександром Лукашенком своїм так званим візитом до окупованого Абхазького регіону, що грубо порушує основоположні принципи і норми міжнародного права".
"Закликаємо білоруську сторону поважати суверенітет і територіальну цілісність суверенної держави в межах її міжнародно визнаних кордонів та не вдаватися до дій, які суперечать основним принципам міжнародного права", – наголошують у заяві грузинського дипломатичного відомства.
"Радіо Свобода" нагадує, що 2015 року Лукашенко заявляв про підтримку Білоруссю територіальної цілісності Грузії.
Контекст:
Абхазія та Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – окуповані Російською Федерацією території Грузії.
8–12 серпня 2008 року між Росією та Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими та абхазькими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії.