Окупанти не мають бойової потужності, щоб прорватися далі за Бахмут навіть у разі захоплення міста – ISW

Окупанти руйнують Бахмут, але поки не здатні його повністю захопити, не кажучи вже про те, щоб просунутися далі, констатують в ISW
Фото: EPA

Росія, імовірно, не має достатньої кількості ресурсів, щоб одразу продовжувати наступ на захід у разі захоплення Бахмута Донецької області. Про це в оперативному аналізі 8 березня написав американський Інститут вивчення війни (ISW).

"ISW не виявив жодних ознак того, що російські військові мають добре оснащений і підготовлений резерв для просування за межі Бахмута. Більшість зафіксованих російських підрозділів на Донбасі вже веде наступальні операції, зокрема російські повітряно-десантні підрозділи, які приєдналися до російського наступу в Бахмуті в січні 2023 року", – заявили аналітики.

В ISW вважають, що ймовірне захоплення Бахмута стане кульмінацією наступу росіян у цьому напрямку й він після цього завершиться.

"ISW і далі вважає, що російський наступ на сході України незабаром завершиться, якщо російські війська захоплять Бахмут, оскільки російські збройні сили не мають бойової потужності або підкріплень, необхідних для прориву під Бахмутом. Малоймовірно, що російські війська швидко прорвуться за Бахмут, якщо захоплять місто", – заявили експерти.

Аналітики також звернули увагу на заяву власника російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгена Пригожина, що російські війська 8 березня нібито захопили весь східний Бахмут. Це твердження, ідеться у звіті, відповідає наявним в аналітиків "візуальним доказам". За оцінками ISW, станом на 8 березня російські війська займають не менше ніж 50% Бахмута (ЗСУ не публікували офіційних даних щодо цього й не коментували оцінки ISW).

Аналітики припускають, що російські війська, імовірно, посилять атаки на північному заході й південному заході Бахмута (на північ від Опитного й на південь від Ягідного відповідно), щоб обійти річку Бахмутка.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже сім місяців, повідомляли в Генштабі ЗСУ 23 лютого 2023 року. Там зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що, якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

5 березня командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський після чергової поїздки в Бахмут заявив, що бої за місто сягнули максимального рівня напруження.

6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача головком ЗСУ Валерій Залужний і Сирський були за продовження оборонної операції в Бахмуті.

Незважаючи на втрати, окупанти й далі штурмують Бахмут і його околиці, поінформував Генштаб ЗСУ вранці 8 березня. Про оточення міста не йдеться, зазначав секретар РНБО Олексій Данілов 6 березня.

Бахмут може впасти "протягом найближчих кількох днів", припустив 8 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Спікер східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий у відповідь припустив, що в Альянсі, роблячи такі заяви, імовірно, не беруть до уваги, що українці упродовж року масштабної війни напрацювали більшу стійкість і потужність тактичних рішень.