"Окупанти цілеспрямовано руйнують наш аграрний сектор". Зеленський у парламенті Нідерландів закликав посилювати санкції проти РФ

Нідерландам разом з іншими країнами ЄС потрібно зробити все, щоб у Росії не було ресурсів продовжувати війну проти України, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський закликав владу Нідерландів посилювати санкції проти РФ через її вторгнення в Україну.

Про це глава Української держави заявив 31 березня у відеозверненні до парламенту Нідерландів (Генеральних штатів), його цитує пресцентр Офісу президента.

За словами Зеленського, Нідерландам разом з іншими країнами Євросоюзу "потрібно зробити все, щоб у Росії не було ресурсів продовжувати цю війну, війну у Європі, та не було політичної можливості переховувати злочинців".

"Закрийте ваші порти для російських суден! Разом з усіма іншими країнами Євросоюзу. Припиніть будь-яку торгівлю з цією державою, яка забула всі уроки Другої світової війни, – наголосив президент України. – Готуйтеся швидше відмовитися від російських енергоресурсів, щоб мільярди, мільярди євро за них не йшли на виробництво зброї й оплату масових убивств в Україні".

Зеленський також закликав владу Нідерландів "впливати на міжнародні інституції" – "злочини російських окупантів повинні бути покарані".

"Депортації, масові вбивства, знищення цивільної інфраструктури, бомбардування лікарень – усе це має отримати відповідь від демократичної спільноти", – наголосив глава Української держави.

Російські окупанти "цілеспрямовано руйнують наш аграрний сектор", додав Зеленський.

"Вони мінують поля, підривають зараз аграрну техніку. Вони роблять усе, щоб знищити наш потенціал, аграрний потенціал, і спровокувати продовольчу кризу. Не тільки в Україні – у світі... Але я впевнений, що ми зможемо все це подолати. Я впевнений, що спільно ми зможемо створити ще більший потенціал. І стати справді глобальною аграрною потугою", – сказав президент.

Він запросив Нідерланди приєднатися до проєкту відновлення України після закінчення війни.

Зеленський також звернувся до прем'єр-міністра країни Марка Рютте, зазначивши, що від Нідерландів "дуже залежить" вступ України до Євросоюзу.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після вторгнення російських військ в Україну 24 лютого Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, групи наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від'єднали від SWIFT. Окрім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

Президент центрального банку Нідерландів DNB Клаас Кнот заявив 18 березня, що в країні заморозили приблизно 200 млн євро на російських рахунках.

За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, від кінця лютого на РФ наклали понад 5 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – більше ніж 8 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.