Окупанти захопили станцію, через яку проходить транзит майже третини газу з РФ до Європи, Україна зняла із себе відповідальність

Україна більше не відповідає за транзит газу через території, окуповані Росією, заявили у "Нафтогазі"
Фото: depositphotos.com
Оператор газотранспортної системи України повідомив, що станція "Сохранівка" та прикордонна компресорна станція "Новопсков" опинилися на окупованих територіях і транзит газу через них тепер неможливий. Окупанти втручаються в технологічні процеси і проводять несанкціонований відбір газу. Повідомлення опубліковано на сайті ОГТСУ.

В ОГТСУ зазначили, що "Новопсков" – перша з компресорних станцій української ГТС у Луганській області, через неї відбувається транзит майже третини газу (до 32,6 млн м&³3; на добу) з Росії до Європи.

Компанія наголосила, що не може контролювати активи, розташовані на окупованих територіях.

"Більш того, втручання окупаційних сил у технологічні процеси, зміни режимів роботи об’єктів ГТС, включно з несанкціонованими відборами газу з транзитного потоку, поставили під загрозу стабільність та безпеку роботи всієї української газотранспортної системи", – наголосили у повідомленні.

В ОГТСУ розповіли, що із 7.00 11 травня приймання газу в ГТС України у фізичній точці з'єднання "Сохранівка" не здійснюватимуть.

"Компанія неодноразово повідомляла ПАТ "Газпром" про загрози транзиту через дії окупаційних сил, контрольованих Росією, та вимагала зупинити втручання в роботу об’єктів, але ці звернення були проігноровані", – зазначили в ОГТСУ.

Для виконання транзитних зобов'язань перед європейськими партнерами можливе тимчасове перенесення приймання газу на найближчу фізичну точку з'єднання "Суджа", розташовану на контрольованій Україною території, зазначили в компанії.

Як пояснив у Twitter голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, перемістити потрібний обсяг транзиту до іншої точки приєднання до України може російська сторона.

"Газпром" належно повідомлено про те, що Україна більше не відповідає за транзит газу через території, окуповані Росією", – наголосив він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

За інформацією Bloomberg, 2021 року Росія забезпечила приблизно 40% газових потреб Європейського союзу і приблизно третину цього обсягу було передано через Україну. Агентство зазначає, що "Сохранівка" и "Суджа" – два основні пункти на кордоні між Росією та Україною, які приймають потоки від "Газпрому" для транзиту до Європи.

За даними Bloomberg, хоча в "Газпромі" заявили, що перехід на "Суджу" буде технічно неможливий, фіксують зростання потоків через цю точку входу.