Окупанти запустили "Кинджали". У Києві прогриміли вибухи, уламки ракети впали на території дитячої лікарні

Уранці 11 серпня Київ атакували "Кинджалами" з МіГ-31К
Фото: EPA

Російські окупаційні сили запустили по Україні аеробалістичні ракети Х-47 "Кинджал". Про це вранці 11 серпня повідомили в Telegram Повітряні сили ЗСУ.

Про зліт носіїв "Кинджалів", винищувачів МіГ-31К, Повітряні сили поінформували о 9.49, по всій Україні було оголошено повітряну тривогу.

За даними ПС ЗСУ, пуски "Кинджалів" у напрямку Київської області були о 9.59.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що у столиці прогриміли вибухи, і закликав усіх залишатися в укриттях.

У КМВА повідомили про роботу ППО у столиці.

О 10.01 ПС ЗСУ поінформували про повторні пуски "Кинджалів" і закликали пройти до укриття жителів західних і центральних областей – Івано-Франківської, Чернівецької, Житомирської, Вінницької та Хмельницької.

О 10.06 "Суспільне" в Telegram повідомило про вибухи, які було чути у Хмельницькому.

У Вінницькій області, за даними "Суспільного", також було чути звуки вибухів.

О 10.19 Кличко повідомив, що уламки ракети впали на території однієї з міських дитячих лікарень, руйнувань і постраждалих немає.

Повітряну тривогу в Україні почали скасовувати о 10.33. До 10.39 режим тривоги діяв лише в тимчасово окупованому Криму, а також у Запорізькій, Донецькій і Луганській областях. О 10.41 ПС ЗСУ зазначили, що загроза залишається лише в Запорізькій і Донецькій областях через активність тактичної авіації окупантів.

Контекст:

6 травня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук підтвердив, що сили протиповітряної оборони України під час нічної атаки 4 травня збили в небі над Київською областю ракету Х-47 "Кинджал", яку з території країни-агресора РФ випустив літак МіГ-31К. Це був перший зафіксований випадок знищення "Кинджала". У ніч на 4 травня повітряна тривога в Києві тривала понад 3,5 години.

9 травня збиття "Кинджала" в Україні підтвердив речник Пентагону Пет Райдер. У ЗСУ розповіли, що перший збитий над Києвом "Кинджал" летів зі швидкістю, утричі меншою від заявленої окупантами.

Керівник лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Андрій Кульчицький у коментарі "Суспільному" 11 травня наголосив, що не має права говорити, куди летіла російська ракета, але, "як кажуть, якби [вона] попала, наприклад, у Верховну Раду, конкретно завалила б будівлю".

Сили протиповітряної оборони знищили в повітряному просторі над Києвом у травні 2023 року сім аеробалістичних ракет "Кинджал" (одну – 4 травня, шість – 16 травня), 13 балістичних ракет "Іскандер", 65 крилатих ракет Х-101, Х-555 та "Калібр" і 169 безпілотників, заявили в Київській міській військовій адміністрації.

Командир 96-ї зенітної ракетної бригади повітряного командування "Центр" ЗСУ Сергій Яременко 15 червня розповів, що ЗРК Patriot за місяць роботи знищив понад 80 повітряних цілей окупантів. Яременко додав, що 16 травня під час атаки окупанти майже одночасно застосували 16 балістичних ракет, більшість із них летіли прицільно на ЗРК Patriot. Усі цілі було знищено.

16 червня окупанти знову спробували завдати удару по Києву з використанням ракет "Кинджал". Було знищено всі шість "Кинджалів", а також усі шість крилатих ракет морського базування "Калібр" і два розвідувальні безпілотники окупантів, повідомили у ПС ЗСУ.

Російські ракети Х-47 "Кинджал" за своєю суттю не є гіперзвуковою зброєю, яку розробляють на основі зовсім іншої концепції. А "Кинджал" – це "Іскандер" повітряного базування, пояснював в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман військовий аналітик, офіцер запасу Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) Ігаль Левін.

Увечері 5-го і вночі 6 серпня РФ здійснила дві хвилі повітряних атак проти України, під час яких застосувала 70 ракет і дронів, зокрема три аеробалістичні ракети Х-47 "Кинджал". Українські військові знищили 17 крилатих ракет "Калібр", 13 крилатих ракет Х-101/Х-555 і 27 безпілотників Shahed-136/131. Інформації щодо "Кинджалів" у ПС вирішили не публікувати.