П'ять вилучених на користь держави стратегічних підприємств цілодобово працюватимуть на оборону – Шмигаль
ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", ПрАТ "Запоріжтрансформатор", ПрАТ "АвтоКрАЗ" і АТ "Мотор Січ", які передали державі, працюватимуть на оборону й економіку. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 7 листопада на брифінгу, запис якого опубліковано у Facebook глави уряду.
"Підприємства стратегічно важливі, виробляють продукцію, яка критично необхідна для потреб оборони, наших Збройних сил, нашої армії, а також енергетичного сектору, який сьогодні знаходиться під захистом Збройних сил України. Ці підприємства мають працювати "24 на 7" для оборони держави", – сказав він.
За словами прем'єра, йдеться про частину стратегії переведення економіки України на воєнні рейки.
"Ці підприємства, які працюють, – продовжать працювати. Хочу запевнити колективи працюючих підприємств, що жодних змін у роботі підприємств не відбудеться, буде лише більше замовлень, більше гарантій від держави щодо роботи й виробництва вашої продукції", – заявив Шмигаль.
Він наголосив, що ті підприємства із цієї п'ятірки, які зараз не працюють, відновлять роботу.
"Ми потребуємо продукції цих підприємств, роботу цих підприємств буде відновлено, трудові колективи будуть повертатися до роботи, і технічний потенціал цих підприємств буде використовуватись абсолютно повністю з точки зору інтеграції в економіку на військових рейках. [...] Колективи можуть почуватися впевнено з точки зору забезпечення роботою", – пояснив прем'єр.
Міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що на вилучених на користь держави підприємствах вже провели збори акціонерів і сформували наглядові ради, які призначать менеджмент.
Контекст:
7 листопада секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що рішення про примусове вилучення акцій п'яти підприємств стратегічного значення ухвалили 5 листопада під час засідання ставки верховного головнокомандувача. "Вилучені активи набули статусу військового майна, їхнє управління передано Міністерству оборони України", – сказав він.
Данілов зазначив, що ці активи можуть повернути власникам або відшкодувати їхню вартість, коли припиниться дія воєнного стану в Україні.
Ці підприємства пов'язані з українськими бізнесменами Ігорем Коломойським, В'ячеславом Богуслаєвим, Костянтином Жеваго та російсько-українським бізнесменом Костянтином Григоришиним.