Парламентський саміт G7 ухвалив декларацію на підтримку України
За підсумками роботи Парламентського саміту G7 у Японії 8 вересня було ухвалено декларацію на підтримку України. Про це поінформувала пресслужба Верховної Ради України, голова якої – Руслан Стефанчук – узяв участь у саміті.
"Декларацією підписанти вкотре найрішучіше засудили загарбницьку війну Росії проти України та наголосили на важливості розслідування скоєних злочинів і покарання винних", – ідеться в повідомленні.
Керівники парламентів "Групи семи" закликали Росію негайно, повністю і безумовно вивести свої сили й військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України. Вони висловили солідарність з українським народом і підтримали посилення санкцій проти Росії та Білорусі, зазначає пресслужба Ради.
Також декларація засуджує вихід РФ із Чорноморської зернової ініціативи й закликає її повернутися до угоди, забезпечивши експорт українського зерна із чорноморських портів.
Також підписанти засудили безвідповідальну ядерну риторику Росії та її оголошення про намір розмістити ядерну зброю в Білорусі, закликавши повернути Запорізьку АЕС компетентним органам України.
"Насамкінець у документі зауважується, що підписанти чітко усвідомлюють необхідність подальшого зміцнення співпраці та солідарності з партнерами-однодумцями з метою підтримки і зміцнення вільного й відкритого міжнародного порядку, заснованого на верховенстві права", – додали в повідомленні.
Ухвалений документ 9 вересня прокоментував президент Володимир Зеленський.
"Є сильна декларація саміту. Були важливі зустрічі. Чітка підтримка України й потужні сигнали про те, що вся українська територія має бути очищена від російських військ, і лише це відкриває дорогу до справедливого і надійного миру", – зазначив президент України.
Контекст:
У G7 входять США, Канада, Великобританія, Франція, Італія, Німеччина та Японія.
Країни G7 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. Документ продемонстрував журналістам прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, чия країна 2023 року головує у "Великій сімці". Пізніше декларацію підтримали й інші країни.