Пентагон і Держдеп дотримуються різної думки щодо зброї для України – Politico
Через розбіжності між Пентагоном і Держдепартаментом США щодо зброї для сил оборони України у Штатах повільніше схвалюють запити України про військову допомогу. Про це 27 вересня повідомляє Politico з посиланням на неназваного високопоставленого чиновника адміністрації президента.
Джерело наголосило, що Державний департамент і Пентагон рухаються з різною швидкістю, зважаючи на різні погляди. За його словами, Держдеп шукає можливостей, а міноборони розглядає загрози.
"Люди в міністерстві оборони сказали б, що їм потрібно подумати про плюси й мінуси кожного рішення щодо зброї і що відповідальність лягає на них", – сказав він.
Останнім прикладом є армійська тактична ракетна система дальньої дії (ATACMS), яку президент США Джо Байден погодився доправити в Україну минулого тижня після більш ніж року дебатів. Пентагон спочатку чинив опір доправленню ракет, тому що в американських арсеналах не було зайвих, пише видання.
Офіційні особи США визнають, що лідери Пентагону застосовують обдуманий процесуальний підхід до оцінки бойових потреб України в умовах ширшого конфлікту. Але водночас часто заявляють, що їхнім головним пріоритетом завжди було дати Києву все необхідне для боротьби, ідеться в публікації.
Контекст:
США послідовно підтримують Україну в боротьбі з російською агресією, надаючи зокрема військову допомогу.
У серпні Білий дім попросив у Конгресу США $24 млрд на витрати, пов'язані з війною в Україні.
Президент України 21 вересня провів зустріч із лідерами Палати представників і Сенату, а також із президентом США Джо Байденом. За підсумками візиту США оголосили про додатковий пакет військової допомоги Україні на $325 млн.
22 вересня NBC News повідомив, що США передадуть Україні невелику кількість ракет ATACMS.