Перша система ППО IRIS-T надійде в Україну "найближчими днями" – міністерка оборони Німеччини
Ламбрехт зазначила, що всього таких систем ППО Україна отримає чотири.
Вона наголосила, що необхідність прискореного надання Україні такого озброєння актуалізувалася у зв'язку з "поновленими ракетними обстрілами Києва і багатьох інших міст".
Міністерка оборони Німеччини заявила, що IRIS-T надасть можливість "ефективного захисту українцям".
Про надсилання в Україну таких систем ППО повідомив у Twitter бундесвер.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Масований ракетний обстріл російськими окупантами торкнувся таких українських міст, як Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Хмельницький, Житомир, Рівне, Миколаїв, Тернопіль, Івано-Франківськ, Кропивницький, Конотоп.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр зазначала, що РФ випустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили.
Радниця глави МВС України Мар'яна Рева поінформувала, що відомо щонайменше про 10 загиблих і понад 60 поранених унаслідок ранкової атаки РФ.
Контекст:
Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовляла у наданні зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо надання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.
Німеччина надає Україні зенітні самохідні установки, бронетранспортери, переносні зенітно-ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню, самохідні артилерійські установки, боєприпаси й інше озброєння. З 1 січня до 26 вересня Німеччина передала озброєння більше ніж на €740 млн.
Водночас канцлер ФРН Олаф Шольц відмовився надавати Україні танки Leopard, які просить Україна.
У червні Німеччина повідомила, що надасть Україні комплекс ППО IRIS-T. Пізніше стало відомо, що всього Україна отримає чотири такі системи.
Амбасадорка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю, опублікованому 28 вересня, заявила, що першу систему ППО IRIS-T Україна отримає вже у жовтні.