Петиція з вимогою до НАТО закрити небо над Україною набрала 1 млн голосів
"Ми з вами протягом двох днів зробили неможливе – зібрали 1 млн підписів під петицією до НАТО щодо закриття силами Альянсу неба над Україною. Петиція висуває такі вимоги: закрити повітряний простір над Україною; ввести в Україну миротворчі війська НАТО; надати військову допомогу Києву", – ідеться у повідомленні.
Він заявив, що на сьогодні можливості НАТО у сфері електронного контролю над наведенням на цілі у повітряному просторі з використанням космічних систем дають змогу повністю закрити небо на Україною від атак російськими крилатими ракетами і літаками, які знищували б ще у момент перетину українського кордону.
"У такому разі будь-яку ціль в повітряному просторі України, що з'являється, знищують сили НАТО на відстані кількох сотень кілометрів із нейтральної зони", – зазначив Наєм.
Петицію опублікували 26 лютого. Її адресовано НАТО.
"Ми, люди України, просимо члени – держави НАТО закрити повітряний простір над Україною та ввести свої миротворчі війська на територію країни, щоб допомогти Києву та підтримати український народ, як було зроблено, наприклад, в Ізраїлі", – ідеться у тексті.
Для її розгляду потрібно було зібрати щонайменше 1 млн голосів до 4 березня.
2 березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна просить НАТО закрити небо над країною, а також розглядає альтернативні механізми гарантування повітряної безпеки.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні зокрема реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
3 березня ЗСУ повідомили про ліквідацію з 24 лютого вже приблизно 9 тис. російських окупантів, десятків літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотень бойових бронемашин та іншої техніки.
У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців. Свої втрати в Україні російське командування визнавало не з перших днів війни.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.
У зв'язку із вторгненням в Україну більшість країн приєдналися до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.