Підконтрольні Україні райони Чернігівської області повністю функціонують і приймають переселенців – ОВА
Ніжинський район Чернігівської області станом на 25 березня прийняв майже 2,5 тис. внутрішньо переміщених осіб – переважно з Чернігова та області, а також із Києва. У Ніжинському районі, як і в інших районах регіону, підконтрольних українській владі, повністю функціонують органи влади та підтримується нормальна життєдіяльність. Про це повідомив у Telegram голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус.
"У районах Чернігівської області, підконтрольних українській владі, повністю функціонують органи влади та підтримується нормальна життєдіяльність", – зазначив Чаус.
Він додав, що у підконтрольних Україні районах організовано навчальний процес і надання медичної допомоги, а працівники ОВА спільно з волонтерами займаються переселенцями.
Ніжинський район він назвав одним із прикладів.
"Жителі Ніжина та району, так само як і внутрішньо переміщені особи, забезпечуються харчовими продуктами, засобами гігієни, медичними препаратами, зокрема й інсуліном, дитячим харчуванням", – написав він.
За словами Чауса, у Ніжинському районі управління Держспоживслужби спільно з відділеннями поліції тримають під контролем ціни на значущі харчові продукти.
Як інформує голова ОВА, у Ніжинському районі доступні 82 старостати з 98, і в кожен із них регулярно прибувають гуманітарні вантажі. Недоступною залишається одна територіальна громада. Водночас у семи населених пунктах району відсутнє повністю газопостачання, у двох – частково, у 15 – відсутнє електропостачання. У кількох населених пунктах відсутній мобільний зв'язок.
На захоплених територіях російські окупанти продовжують терор проти цивільного населення.
"Підтверджено факти викрадення двох посадових осіб місцевого самоврядування та 11 цивільних", – повідомив Чаус.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Під час війни проти України російські окупанти підійшли до Чернігова, далі їх не пустили Збройні сили України. Місто частково перебуває в облозі. Через російське вторгнення воно залишилося без світла, води та тепла – місто живе в умовах гуманітарної катастрофи.
Окупанти атакують Чернігів із самого початку повномасштабної війни (24 лютого), вони скидають на місто авіабомби, ведуть артилерійський вогонь. Армія РФ знищує мирне населення.
3 березня мер Чернігова Владислав Атрошенко казав, що руйнування в місті можна порівняти з тими, що були під час бомбардування нацистами 1941 року. 23 березня він сказав, що вже зруйновано майже 60% об'єктів інфраструктури, а 40% будинків у приватному секторі "знищено в пилюку".
За даними Атрошенка, із Чернігова за час вторгнення виїхала більша частина населення.