Політтехнолог Шейтельман: Путін – людина, здатна не думати і сприймати лише гарні новини G

Путін вважає за краще сприймати добрі новини й ухвалювати "безболісні" рішення, вважає Шейтельман
Фото: EPA

Президент Росії Володимир Путін має схильність жити сьогоднішнім днем й уникати ухвалення хворобливих рішень. Таку думку висловив ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні, в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Щоб зрозуміти людину, звісно, бажано спробувати увійти в неї, стати на мить нею, щоб уявити собі приблизний хід її думок. Як вам здається, про що Путін зараз, цієї миті, думає?" – запитав засновник видання "ГОРДОН".

Шейтельман зізнався, що дивився дуже багато інтерв'ю Гордона з колишнім другом Путіна, колишнім російським банкіром Сергієм Пугачовим.

"І мені здається, що це людина, яка з тих, хто розмовляє зараз уголос і говорить найбільше і найвідвертіше про Путіна як про людину. І я завдяки вашим інтерв'ю, справді, робив цю вправу: залазив у лапті Путіна", – розповів він.

Зокрема, політтехнолог помітив таку рису Путіна, як уміння мислити сьогоднішнім днем.

"От абсолютно сьогоднішнім днем. У нього це залізно. Путін справді в такому сенсі видатний. Ну, хай негативний персонаж. Ми ж зараз не про це говоримо. Так? Але він уміє мислити сьогоднішнім днем", – сказав Шейтельман.

За його спостереженнями, президент країни-окупанта "вміє для себе вичавити максимум із того, що є сьогодні".

"Не дбаючи ні про вчора, про яке він може брехати... Йому ж начхати, що він учора казав. Це вже неважливо. Усе: проїхали. Що було вчора, байдуже. І не замислюючись над тим, що буде завтра. Це, звичайно, в довгостроковій перспективі завжди програш, але в короткостроковій – багато шансів", – вважає політтехнолог.

Він переконаний, що "сьогодні, звичайно, він [Путін] майже не думає".

"Людина, яка, як казали, плаває в басейні по три години на день, – принаймні до війни таке про нього розповідали – ця людина здатна не думати. Це дуже важливе вміння: не думати. І сприймати, як казав Пугачов, лише гарні новини. "А що ми можемо гарного зробити сьогодні? Наприклад, ми можемо призвати 100 тис. людей? Можемо. Призвімо. Ми можемо оголосити перемир'я?" – вважає Шейтельман.

Він припустив, що Путіну приносять список пропозицій на вибір.

"Із них 50 – це хворі компроміси, болісні, а 50 – щось безболісне. Ось безболісно – запропонувати перемир'я на Різдво. Це безболісно для нього і, ба більше, має якийсь шанс. Як виявилося, провалений повністю, це не спрацювало. "Але це ми можемо спробувати, бо це безболісно", – сказав політтехнолог.

Він зробив висновок, що "Путін не ухвалює хворобливих рішень – він ухвалює безболісні рішення".

"Ось і все, що в нього є в голові. "Що я можу зробити сьогодні, щоб нічого не змінилося? Я можу призвати ще десятки тисяч людей? Можу. Сотні тисяч? Можу. Я можу взяти Київ? Не можу. Можу вдати, що я намагаюся брати Київ? Можу". Ось він що може, те й робить. По-моєму, це його метод. Це метод життя його", – резюмував Шейтельман.

Політтехнолог Шейтельман: Кажуть, Путін хворіє. Я не вірю, що він помре, бо, якщо треба, органи пересадять. Але йому дуже зле, це видно. Повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" і "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.

На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі вторгнення в Україну, яке невдало складається. Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто".

За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію у РФ і система управління, яку побудував Путін, руйнується. Він вважає, що є чотири варіанти, як складеться майбутнє Путіна. Зокрема, Геращенко не відкидає, що главу Кремля "роздере натовп після перевороту".

Путін здається "більш ізольовним, ніж будь-коли", як усередині РФ, так і на міжнародному рівні, і відчуває "втрату друзів", писала 30 грудня газета The Washington Post, підбиваючи підсумки 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що йому байдужа доля Путіна після перемоги України.