Путін розраховує на перемир'я РФ та України, щоб підготуватися до нового наступу у 2023 році – "Медуза"

"Медуза" пише, що Путін хоче виграти час, щоб в лютому-березні розпочати новий наступ на Україну
Фото: ЕРА
Керівництво Росії розраховує під час переговорів із представниками української армії домовитися про перемир'я, щоб виграти час і розпочати у 2023 році новий "повномасштабний наступ" проти України. Про це з посиланням на власні джерела повідомила 14 жовтня "Медуза".

Російське видання називає цей план "тактичним варіантом", який "передбачає не укладання повноцінного мирного договору, а введення тимчасового режиму припинення вогню".

"Домовитися про це, за задумом Кремля, могли б російські та українські військові без залучення перших осіб обох держав. [...] Імовірно, заради цього договору російська влада готова відвести війська щонайменше з частини зайнятої території Херсонської області", – пишуть журналісти.

За їхніми даними, зараз Кремль намагається із цією метою впливати на лідерів Заходу "і президента Туреччини Реджепа Ердогана", щоб вони підштовхнули Україну до переговорів із Росією.

"Простий аргумент – потрібно уникнути жертв серед мирного населення", зазначає "Медуза", наголошуючи, що "відбувається це на тлі нещодавніх масованих ракетних обстрілів українських міст, які почалися після підриву Кримського мосту й успішного контрнаступу українських військ".

Співрозмовники журналістів стверджують, що президент Росії Володимир Путін сподівається використати ймовірний режим припинення вогню "для підготовки до нового наступу".

"За його задумом, за цей час російській армії вдасться підготувати мобілізованих росіян і хоч якось заповнити втрати в техніці. [...] "Новий повномасштабний наступ" може розпочатися приблизно в лютому-березні 2023 року", – пояснює видання.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Путін називає війну "спецоперацією", мета якої – якісь "демілітаризація" і "денацифікація" України.

У квітні росіян вигнали з північних областей. Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Звільнили тисячі квадратних кілометрів території України.

За даними Генштабу ЗСУ, російські окупанти з 24 лютого до 14 жовтня втратили в Україні 64 300 військових убитими.

У зв'язку з великими втратами у війні проти України в Росії оголосили "часткову мобілізацію", яка насправді є повною мобілізацією.