Реєстр військовозобов'язаних в Україні збільшено на 750 тис. записів – Міноборони
Міністерство оборони України збільшило кількість записів в українській базі військовозобов'язаних "Оберіг" на 750 тис. Про це заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко повідомила в опублікованому 27 грудня інтерв'ю DOU.
За її словами, "Оберіг" містить дані цивільних людей, яких можуть мобілізувати. Інформації про чинних військовослужбовців там немає.
"Умовно кажучи, це як реєстр паспортів, єдиний державний демографічний реєстр із персональною інформацією громадян... Запланована робота по ньому завершена, ми збільшили реєстр на 750 тис. записів, верифікували дані до 88%", – розповіла Черногоренко.
Заступниця міністра зазначила, що "Оберіг" має зменшити корупцію, можливість маніпуляцій із даними, повторного надсилання повісток людям, які вже воюють. За аналогічним принципом Міноборони зараз створює реєстр військовослужбовців.
"Я вважаю, що реєстр військовослужбовців має бути піднятий дуже швидко. Це буде ще один проєкт на кшталт "Оберега". Якщо людина стає ветераном, частково звільняється або в неї закінчується контракт, ми зможемо з будь-якими послугами звернутися до нього, отримати інформацію про службу і надати всі послуги, на які вона може претендувати. Це базовий бекенд для всіх онлайн-послуг, які можуть бути надані військовослужбовцям", – додала вона.
Контекст:
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомляв 22 листопада, що в Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації та демобілізації в Україні.
24 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив Залужному, міністру оборони України Рустему Умєрову і прем'єр-міністру Денисові Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей. "Вони запропонували мобілізувати додаткових 450–500 тис. людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів, щоб підтримувати цей напрямок", – сказав глава держави.
25 грудня Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Крім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів – накладати певні обмеження прав.