РФ не має якихось стратегічних успіхів у війні на сході України – спікер Сухопутних військ ЗСУ

За минулу добу сили оборони України відбили 16 російських атак на куп'янському та лиманському напрямках, зазначили в ЗСУ
Фото: 22 окрема механізована бригада / Facebook

Російські окупаційні війська намагаються наступати на сході України, але не мають стратегічних успіхів. Про це 28 січня в ефірі національного телемарафону повідомив начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. Відеозапис опубліковано в YouTube каналу "Ми – Україна".

За словами Фітьо, за минулу добу сили оборони України відбили 16 російських атак на куп'янському та лиманському напрямках.

"43 дрони-камікадзе застосував противник під час учорашніх атак. 657 обстрілів з артилерії та мінометів здійснив по українських позиціях. Тим не менш українським захисникам удалося ліквідувати 267 російських окупантів і 62 одиниці військової техніки, – розповів Фітьо. – Така велика кількість артобстрілів і знищеної рашистської техніки свідчить, що ворог активно намагається наступати, шукати слабкі місця".

Як указав спікер командування Сухопутних військ ЗСУ, напрямок Куп'янська для окупантів залишається пріоритетним.

"[Ворог] намагається неподалік Синьківки й Табаївки продовжувати здійснювати свої наступальні дії", – додав Фітьо.

Водночас активність росіян на бахмутському напрямку дещо менша, але акценти противника можуть зміщуватися, наголосив він.

"Сьогодні це може бути куп'янський напрямок, завтра – лиманський, а післязавтра може навпаки зміститися акцент атакувальних дій саме на бахмутський напрямок. Ситуацію контролюємо, наші захисники відбивають атаки ворога. Якихось стратегічних успіхів зараз у російських окупантів немає", – резюмував Фітьо.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

У середині листопада 2023 року ЗСУ повідомляли, що росіяни хочуть повторно захопити Куп'янськ Харківської області – важливий логістичний центр, через який здійснювали постачання продуктів і боєприпасів для ворожої армії під час минулої окупації.

Про те, що окупанти за 36 місяців хочуть захопити більшу частину Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей України, зокрема міста Харків, Дніпро й Запоріжжя, 14 грудня написав німецький Bild із посиланням на джерела в розвідці ФРН. В українській воєнній розвідці заявили, що окупантам для цього забракне сил.

4 січня 2024 року британська The Telegraph написала з посиланням на джерела, наближені до ЗСУ, що Україна на тлі посилення обстрілів окупантів по Харкову й області готується до ймовірного відновлення наступу російських військ у регіоні.

19 січня Financial Times із посиланням на джерела поінформувала, що РФ улітку може планувати широкомасштабний наступ у війні проти України. Як указала газета, метою окупантів буде захоплення територій чотирьох областей України – Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької, не відкидають спроби захоплення Харкова чи навіть Києва.

27 січня в Харківській ОВА повідомили, що окупанти відновили інтенсивність наступальних дій у Харківській області.