Резніков сподівається, що США нададуть Україні снаряди ATACMS для HIMARS

Україні надали снаряди для HIMARS, які можуть стріляти на відстань до 80 км
Фото: EPA
Міністр оборони України Олексій Резніков сподівається, що США ухвалять політичне рішення щодо надання Україні снарядів ATACMS для реактивних систем залпового вогню HIMARS, які можуть стріляти на відстань до 300 км. Про це він заявив в інтерв'ю "Голосу Америки", яке вийшло 16 серпня.

Міністр висловив сподівання, що США нададуть Україні більше артилерійських систем, снарядів, ракет.

"Маю надію, що буде прийнято політичне рішення про ракети ATACMS. Як HIMARS уже змінили суттєво картинку бою, ATACMS ще додатково дадуть багато позитиву на полі бою на користь України й цивілізованого світу", – сказав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Дальність стрільби снарядів, які США надають Україні до РСЗВ HIMARS, становить 80 км.

12 серпня в Пентагоні заявили, що не надавали Україні ATACMS.

Контекст:

6 липня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що Україна вже отримала від США та союзників дев'ять систем HIMARS та аналогічних установок.

8 липня президент США Джо Байден оголосив про черговий пакет військової допомоги Україні на $400 млн, до якого увійшло ще чотири системи HIMARS. 20 липня в Пентагоні оголосили, що наступного тижня нададуть Україні ще чотири системи, тож їхня сумарна кількість сягне 16.

Після отримання від західних партнерів сучасної зброї, зокрема американських РСЗВ M270 та HIMARS із боєприпасами дальністю до 70 км, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на тимчасово окупованій території, а також казарми, де розміщувалися російські військові.

Резніков упевнений, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для стрільби із цих систем на 300 км. За його словами, Україні потрібно щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати ворога.

Усього з моменту приходу до влади адміністрації Байдена США надали Україні приблизно $9,8 млрд допомоги у сфері безпеки, а з 2014 року понад $11,8 млрд, повідомили в Пентагоні 8 серпня.