Резніков зустрівся з генінспектором бундесверу й закликав Німеччину приєднатися до "морської коаліції"
На зустрічі обговорювали оборонну співпрацю між Україною й Німеччиною та перспективи її розвитку.
Резніков поінформував німецьку делегацію про досвід боротьби з російськими БПЛА й запросив Німеччину до співпраці в цьому напрямі.
Він також закликав Німеччину приєднатися до створення на підтримку України "морської коаліції", що стало б значним внеском у можливості ВМС ЗС України й запорукою гарантування безпеки судноплавства в Чорному та Азовському морях.
"Ми вже маємо "танкову коаліцію", "Рамштайн" – це також коаліція. Усі вони працюють заради єдиної мети – перемоги України. Наше спільне завдання – побудувати міцну систему міжнародної безпекової архітектури, і безпека судноплавства в Чорному та Азовському морях є важливим елементом у цій системі. Уже деякі наші європейські партнери у складі цієї коаліції. І я дуже хотів би, щоб Німеччина теж стала її частиною", – зазначив Резніков.
Також на зустрічі розглянули низку практичних кроків щодо посилення оборонних можливостей України за підтримки Німеччини. Зокрема, можливість розширення тренінгових програм для українських військових у ФРН.
"Озброєння й техніка, яку ми отримуємо від німецьких партнерів, допомагає зберегти життя нашим воїнам на передовій, мирним українцям, уберегти від руйнувань інфраструктуру. Якість німецької техніки перевірена мною особисто", – сказав Резніков і подякував Німеччині за допомогу.
Генерал Броєр висловив слова підтримки Україні й підкреслив, що набутий українськими захисниками досвід важливий і для збройних сил Німеччини.
"Я бачив українських воїнів під час підготовки в Німеччині, спостерігав за навчанням в Україні. Вражений їхнім високим рівнем професіоналізму та мотивації. Нам є чому навчатися одне в одного. Вірю, що тісна взаємодія між нашими країнами сприятиме посиленню безпеки в Європі. Хочу запевнити, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно", – сказав Броєр.
Контекст:
Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї.
Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї в зони конфлікту і погодилася постачати в Україну озброєння, зокрема важку техніку.
За інформацією МЗС ФРН станом на кінець березня 2023 року, Німеччина виділила Україні понад €14,2 млрд.