Росія не відмовилася від планів застосувати хімічну зброю проти людей на "Азовсталі" – українська розвідка

У бомбосховищах "Азовсталі" перебувають українські військовослужбовці та частина мирних жителів Маріуполя
Фото: ЕРА

Росія може застосувати хімічну зброю проти людей, які ховаються від окупантів на території заводу "Азовсталь" у Маріуполі Донецької області. Про це 25 квітня у Facebook повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"Росія не відмовилася від планів застосування хімічної зброї проти українських захисників та мирного населення на "Азовсталі"... Згідно з останніми даними, для того, щоб уникнути втрат серед військовослужбовців ЗС РФ, може бути здійснено так зване "викурювання" українських захисників та мирного населення з приміщень підприємства. Для цього російське керівництво планує здійснити бомбово-ракетні удари артилерійськими та авіаційними боєприпасами – носіями бойових отруйних речовин. Паралельно російськими підрозділами "військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту" застосовуватимуться аерозолі з хімічною зброєю", – ідеться у повідомленні.

В українській розвідці стверджують, що слова президента РФ Володимира Путіна про "Азовсталь", адресовані міністру оборони Росії Сергієві Шойгу, були вирвані з контексту.

"Фразу про "зняття облоги підступів до підприємства так, щоб і муха не пролетіла", слід сприймати саме в контексті – не дати можливості нікому живим вийти із катакомб. Зокрема після застосування хімічної зброї", – зазначено у заяві.

Додатковими підтвердженнями планів Кремля щодо застосування хімічної зброї у Міноборони України вважають:

  • "роботу на випередження" – поширення брехливої інформації про наявність в Україні хімічної та біологічної зброї;
  • підбір та інспекцію можливих місць для зберігання боєприпасів (балонів) із бойовими отруйними речовинами.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських снарядів та реактивних систем залпового вогню. Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Евакуацію мирних жителів із міста фактично заблоковано окупантами, виїхати вдається небагатьом.

21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишається заблокованими майже 120 тис. мирних жителів. Зокрема, українські військовослужбовці та частина жителів Маріуполя перебувають у бомбосховищах заводу "Азовсталь", який штурмують окупанти.

Путін 21 квітня наказав Шойгу скасувати штурм промзони заводу "Азовсталь". Глава Кремля заявив, що "не потрібно лізти в ці катакомби і повзати там під землею, цими промисловими об'єктами", а потрібно "заблокувати так, щоб муха не пролетіла". Водночас сам Шойгу прозвітував перед Путіним про нібито "звільнення" Маріуполя, незважаючи на те, що російські війська так і не взяли "Азовсталь".

Того самого дня після заяви Путіна окупанти продовжили штурм "Азовсталі".

23 квітня Зеленський пояснив, що деблокувати Маріуполь військовим шляхом поки що неможливо і командири захисників міста "прекрасно це розуміють".