Росія перекидає з Білорусі своїх військових, Україна зміцнює кордон – ДПСУ

Демченко розповів, що відбувається з російськими військами у Білорусі
Фото: mediacenter.org.ua
Частина російських військових, які проходили навчання на території Білорусі, закінчили підготовку, їх передислокують назад у РФ. Про це розповів на брифінгу 7 березня речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, повідомляє медіацентр "Україна-Укрінформ".

"Кількість російських військових на цьому напрямку може дещо змінитися. Раніше ми зазначали, що на території Білорусі знаходиться близько 910 тис. російських військових. За ситуацією активно стежать наші підрозділи розвідки", – сказав він.

За словами Демченка, попри дії росіян, зараз головне завдання України – мати сильну оборону на цьому напрямку й недопущення вторгнення, тому нарощування оборонних позицій як по лінії кордону, так і у прикордонній [зоні] не припиняють. Такі заходи відбуваються по всій протяжності кордону з Білоруссю – від Волині до Чернігівської області, сказав речник ДПСУ.

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року відкрито вторглися в Україну, зокрема з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних й авіаударів.

4 жовтня Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

Восени 2023 року загроза вторгнення російських військ із Білорусі здається серйознішою, заявив в оперативному аналізі за 19 січня Американський Інститут вивчення війни (ISW).

У Раді нацбезпеки і оборони України вважають, що Путін схилятиме Лукашенка до прямої участі у війні проти України.

16 лютого Лукашенко пригрозив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

Президент України Володимир Зеленський у відповідь висловив сподівання, що Білорусь "не вступить" у війну Росії проти України, а якщо ж це станеться, то Україна "боротиметься і виживе".