Російські війська обстрілювали Миколаїв касетними боєприпасами – Human Rights Watch
13 березня внаслідок атаки загинуло дев'ятеро жителів Миколаєва, повідомляв голова обласної адміністрації Віталій Кім.
За інформацією Human Rights Watch, ще кілька людей дістали поранення. Усі загиблі, як повідомила організація, стояли у черзі до банкомату.
Пошкоджено також будинки, офісні будівлі, автомобілі.
"Протягом тижня кілька житлових районів Миколаєва зазнали обстрілу касетними боєприпасами. Російські війська мають припинити використання касетних боєприпасів і покласти край цим явно невибірковим атакам", – заявила старша дослідниця криз та конфліктів у Human Rights Watch Белкіс Вілле.
Повторюване застосування окупантами касетних боєприпасів у Миколаєві і їхній "імовірний вплив на цивільне населення" можна прирівняти до воєнного злочину, вважають у Human Rights Watch. Організація показала результати таких атак у Миколаєві.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Окупанти атакують Миколаїв від першого дня вторгнення, із 24 лютого. На початку вторгнення запеклі бої точилися за Миколаївський міжнародний аеропорт та аеродром Кульбакіно на околиці міста. У Миколаєві щодня чути вибухи та стрілянину. Окупанти обстрілюють житлові квартали з реактивних систем залпового вогню "Смерч" та "Ураган", завдають авіаударів. Зокрема, внаслідок бомбардування міста 13 березня загинуло дев'ятеро людей.
16 березня Кім повідомив, що у Миколаївській області українські військові "відсунули лінію фронту". "Це означає, що в найближчому майбутньому Миколаїв має бути тиловим містом, адже жодного сенсу військового немає щось робити з нашим містом... Варіантів напасти на Миколаїв сьогодні немає", – сказав він.
На сайті Міжнародного комітету Червоного Хреста зазначено, що касетні бомби є контейнерами, які вибухають у повітрі, розкидаючи на значній площі дрібнокаліберні бомби, або суббоєприпаси. Оскільки ці дрібнокаліберні бомби є некерованими і найчастіше значна їх частина не вибухає, застосування касетних бомб призводить до загибелі цивільного населення як під час авіаудару, так і після нього.
У 2008 році в Дубліні ухвалили Конвенцію щодо касетних боєприпасів, до якої вже приєдналося 107 держав світу. Росія, як і Китай, не входить до переліку цих країн. Росія, як писали ЗМІ, скидала такі бомби на міста в Сирії, хоча й заперечувала їх застосування.
Від початку вторгнення, окрім Миколаєва, зафіксовано використання Росією таких боєприпасів у Харківській і Донецькій областях.