СБУ кваліфікувала підрив автомобіля місії ОБСЄ в Луганській області як теракт
Правоохоронні органи розслідують підрив автомобіля місії ОБСЄ в Луганській області як терористичний акт, що спричинив загибель людини.
У Службі безпеки України (СБУ) розпочали кримінальне провадження за статтею "терористичний акт" за фактом підриву автомобіля патруля спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Луганській області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.
"За вказаним фактом управлінням Служби безпеки України в Луганській області відомості внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що спричинив загибель людини). Процесуальне керівництво здійснюється групою прокурорів відділу прокуратури області", – йдеться в повідомленні.
Контроль за перебігом розслідування буде вести місцева прокуратура.
Зазначена стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне тюремне ув'язнення.
23 квітня українська сторона Спільного центру з контролю та координації повідомила, що в Луганській області підірвалася машина патруля СММ ОБСЄ. Унаслідок вибуху загинув один співробітник місії, ще двоє були поранені.
У "ДНР" заявили, що автомобіль ОБСЄ, який підірвався на міні, відхилився від "основного маршруту".
Держдепартамент США закликав Росію чинити тиск на бойовиків, щоб ОБСЄ змогла провести повноцінне розслідування загибелі американського громадянина.
24 квітня представник бойовиків "ЛНР" Владислав Дейнего заявив, що тіло загиблого члена місії ОБСЄ передали українській стороні.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.