"Щоденно витрачаємо на оборону 5 млрд грн". Глава Мінфіну не розуміє, чому військовим і волонтерам досі доводиться купувати спорядження

На військових складах має бути досить необхідного спорядження і зброї, зазначив Марченко
Фото: Sergii Marchenko / Facebook

Глава Мінфіну Сергій Марченко заявив, що жодні неурядові організації "і близько не стоять" із можливостями держави щодо забезпечення ЗСУ. Про це він сказав в інтерв'ю "Forbes Україна", опублікованому 27 грудня в YouTube.

Марченка запитали, чому українським військовим досі доводиться купувати необхідне їм спорядження власним коштом, а волонтери наприкінці другого року повномасштабної війни збирають кошти на дрони для ЗСУ і медицину.

"Щоденно ми витрачаємо на сектор безпеки й оборони 5 млрд грн. Протягом кожного дня війни. […] Хто ще виділяє? Кажуть, місцеві бюджети й органи місцевого самоврядування. Ми порахували їхню приблизну можливість протягом року – вона варіюється від 15 до 20 млрд. Тобто якщо всі органи місцевого самоврядування, усі мери скинуться, вони фактично на чотири дні війни нам дадуть можливість продовжити, – відповів міністр. – При всій повазі до волонтерів, ніякі інші неурядові організації і близько не стоять із можливостями держави щодо забезпечення Збройних сил".

За словами Марченка, на військових складах має бути досить необхідного спорядження і зброї. Тому, як вказав глава Мінфіну, це запитання потрібно ставити конкретним виконавцям.

"Мені важко коментувати речі, які я сам не розумію. Я сам не розумію, чому ми досі забезпечуємо у складчину військовослужбовців", – резюмував Марченко.

Контекст:

За 11 місяців 2023 року видатки України становили 2,6 трлн грн, із них половину спрямували на оборону, повідомив 19 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, загальний ресурс на безпеку й оборону у 2024 році становитиме 1 трлн 693 млрд грн.

Президент України Володимир Зеленський розповів на пресконференції 19 грудня 2023 року, що 26 тис. українських дронів "лежали на одному складі й не доїхали до фронту".